آخرین اخبار

ممنوعیت تولید موتورسیکلت کاربراتوری، از مهر ۹۵

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از ممنوعیت تولید موتورسیکلت کاربراتوری از مهر سال آینده خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سعید متصدی در مصاحبه با خبرنگاران به مصرف بیش از اندازه سوخت و تولید آلودگی موتورسیکلت های کاربراتوری اشاره کرد و گفت: تمام تولیدکنندگان موتورسیکلت در سراسر کشور تا سال آینده مهلت دارند موتورهای انژکتوری را جایگزین موتورهای کاربراتوری کنند .

وی حمایت مالی از تولیدکنندگان موتورسیکلت را در کشور از برنامه های دولت در سال 94 دانست و افزود : این گروه از تولیدکنندگان می توانند برای ارتقای تکنولوژی واحدهای تولیدی خود با مراجعه به صندوق ملی محیط زیست و صندوق ملی توسعه ، از تسهیلات پیش بینی شده در این طرح استفاده کنند .

متصدی با اشاره به اینکه هم اکنون فقط 2 درصد از موتورسیکلت های تولیدی انژکتوری هستند زمان اجرای این طرح را مهر سال 95 اعلام کرد و گفت : بر اساس مصوبه دولت ، شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای سال 96 ممنوع است.

وی یکی از مهمترین عوامل آلودگی هوا را درکلانشهرها موتورسیکلت دانست و افزود: وزارت صنعت ، معدن و تجارت با تدوین طرح استفاده از موتورسیکلت های برقی و هیبریدی و تصویب آن در دولت در نظر دارد به سرمایه گذاران در این بخش یک بسته حمایتی ارائه دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *