آخرین اخبار

شبکه ملی پایش مراکز معاینه فنی خودرو راه اندازی می‌شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی شبکه ملی پایش مراکز معاینه فنی خودرو خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این شبکه بزودی نهایی خواهد شد که این شبکه با همکاری پلیس راهور ناجا به کاهش تخلفات کمک خواهد کرد.

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، امروز (دوشنبه ١٨ خردادماه) در حاشیه نخستین همایش روز جهانی تایید صلاحیت و در جمع خبرنگاران، از اعزام یک هیئت عالی برای ارزیابی و ارائه گزارش برای مقابله با پدیده گرد و غبار به خوزستان طی روز آینده خبر داد و گفت: این هیئت فردا عازم خوزستان خواهد شد و در آنجا گزارشهای لازم اعلام می‌شود.

وی با بیان این که برای مقابله با پدیده ریزگردها طرحهایی را در دست اجراست، افزود: گستردگی گرد و غبارها در استان خوزستان حدود ٣٥٠ هزار هکتار است، عامل اصلی این گرد و غبارها منشا خارجی دارد و بخش عمده این گرد و غبار از سوی عربستان سعودی و بخشی از هم از غرب آسیا به سمت کشورمان حرکت کرده‌اند.

ابتکار با اشاره به کاهش ٤٥ درصدی بارندگی در استان خوزستان تصریح کرد: این روند در سایر استانهای کشور وجود دارد ضمن این که مسئله گرد و غبارها موضوع ساده‌ای نیست که با یک اقدام کوتاه مدت بتوان آنرا حل کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به آلایندگی آشکار برخی خودروها اشاره و عنوان کرد: از سال گذشته بازرسی مستمر خودروها به طور جدی آغاز شده به گونه‌ای که اجازه شماره گذاری محصولات پنج خط تولید خودرویی در کشور داده نشد.

وی با تاکید بر اجرای دقیق معاینه فنی خودروها گفت: آیین نامه اجرایی معاینه فنی طی سال گذشته تهیه شد که بر این اساس معاینه فنی یک تکلیف قانونی است و باید انجام شود.

ابتکار از راه اندازی شبکه ملی پایش مراکز معاینه فنی خودرو خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این شبکه بزودی نهایی خواهد شد که این شبکه با همکاری پلیس راهور ناجا می‌تواند موجب کاهش تخلفات شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: براساس قانون هر خودرویی که معاینه فنی نداشته باشد تخلف کرده است که پلیس راهور ناجا به عنوان مجری این قانون باید جلوی تردد این خودروها را بگیرد.

وی با تاکید بر این که کارگروه سه جانبه‌ای برای اجرای قانون معاینه فنی پیش بینی شده است، تصریح کرد: ناظر اصلی اجرای این قانون مردم هستند که باید آنرا رعایت کنند، داشتن معاینه فنی، مسئولیت دارنده خودرو است، بنابراین از مردم تقاضا داریم مسئله معاینه فنی را جدی تلقی کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *