آخرین اخبار

جریمه آلایندگی،جایگزین جریمه پلاک زوج یا فرد

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تهیه پیش‌نویس طرح جایگزینی زوج و فرد ابراز امیدواری کرد تا پایان خرداد این طرح به تصویب برسد.

اقبال شاکری افزود: در این طرح جریمه آلایندگی خودروها جایگزین جریمه پلاک خودروها بر اساس زوج یا فرد می‌شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره ادامه بزرگراه صیاد تا آزادگان گفت: این طرح بیشتر به صورت تونل زیرزمینی خواهد بود که ما پیشنهاد داده‌ایم که صفر تا صد این پروژه به صورت BOT به بخش خصوصی داده شود.

شاکری همچنین با اشاره به اینکه یکی از ایرادات ما استفاده از قراردادهای ناهمگون است، افزود: راه‌حل این معضل، ملزم شدن به قراردادها و شرایط پیمان است و شهرداری باید تصدی‌گری‌های خود را کاهش دهد و به بخش خصوصی واگذار کند.

وی همچنین درباره آخرین وضع تونل امیرکبیر با بیان اینکه با تغییر اهداف در این طرح روبه‌رو شدیم که این موضوع سبب شد در این حوزه دچار آسیب شویم، گفت: ‌باید از این طرح حداکثر استفاده را انجام دهیم.

شاکری با اشاره به اینکه هدف از اجرای تونل امیرکبیر تخلیه بار ترافیکی از بازار تهران بوده است، گفت: ادامه این طرح در دست بررسی قرار دارد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران سپس به طرح جدید شهرداری تهران درباره احداث پارکینگ‌های تعهدی در محلات اشاره کرد و گفت: در این طرح، پارکینگ ها به مانند واحد های مسکونی به فروش خواهند رسید و از این طریق می توان به حل معضل پارکینگ هایی که شهروندان تعهد آن را داده اند اما امکان ساختش را ندارند خوشبین بود.

وی همچنین به ساماندهی برج آزادی اشاره کرد و گفت: در بهمن ماه تعهد داده شده که مشکلات به وجود آمده در این برج به پایان برسد و طبقات همکف و زیرزمین آب‌بندی شود ضمن اینکه ساماندهی محیطی میدان آزادی نیز مدنظر قرار دارد.

شاکری با اشاره به انتقال ترمینال غرب از میدان آزادی گفت: یکی از مواردی که در دستور کار قرار دارد جابجایی این ترمینال است.

وی در این جلسه همچنین با اشاره به موضوع اخذ عوارض ناشی از تردد خودروها از تونل ها و بزرگراه ها گفت: هم اکنون این  طرح مطرح شده و موافقت ضمنی نیز با ان به عمل آمده است به این صورت که برای تردد خودروها از تونل ها و بزرگراه ها عوارضی در نظر گرفته شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *