آخرین اخبار

زیرساخت‌های لازم برای پارک ۳۹ هزار خودرو ویژه نیمه شعبان در قم فراهم شد

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از آماده سازی ۱۴۰ هکتار زمین برای پارک ۳۹ هزار خودرو ویژه نیمه شعبان در قم خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، امیرعباس صفوی با اشاره به آمادگی کامل اداره کل حمل و نقل و ترافیک استان قم در ایام نیمه شعبان اظهار داشت: اداره کل حمل و نقل و ترافیک و شهرداری قم در ایام تعطیلات 14 و 15 خرداد و نیمه شعبان پارکینگ‌ها و پارکسوارها را آماده سازی کرده است.

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه در بخش حمل و نقل عمومی اتوبوس و تاکسی‌ها از مرکز شهر به پارکینگ ها و پارکسوارها و از پارکسوارها به سمت مسجد مقدس جمکران حرکت می‌کنند گفت: 300 دستگاه اتوبوس و 140 دستگاه مینی بوس در ناوگان حمل و نقل شهری قم در این ایام فعال هستند.

وی با اشاره به فعالیت 4 هزار دستگاه تاکسی در این ایام بیان کرد: زیرساخت‌های لازم به عنوان پارکینگ برای 35 هزار دستگاه سواری شخصی و 4 هزار دستگاه اتوبوس در 140 هکتار زمین فراهم شده است.

صفوی با اشاره به مجموعه پارکینگ‌های آماده سازی شده برای این ایام گفت: پارکسوار یاوران مهدی، خضر نبی، انسجام و پارکینگ بلوار پیامبر اعظم (ص)، پارکینگ‌های اطراف رینگ مسجد مقدس جمکران و پارکینگ طیبی از جمله پارکینگ‌هایی است که برای پارک خودرو در این ایام اختصاص داده شده است.

مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به شرایط مناسبی که بلوار پیامبر اعظم (ص) قم دارد، خاطرنشان کرد: این بلوار برای تردد اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از تجربه‌های قبلی برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم نیمه شعبان در قم استفاده شده است، گفت: در سالهای گذشته شاهد ترافیک سنگین در میدان ولی عصر (عج)، بلوار انتظار و بلوار خلیج فارس بودیم که به همین دلیل امسال تردد از این مسیرها صورت نمی‌گیرد.

صفوی با اشاره به توزیع بروشور و نقشه‌هایی با عنوان شما اینجا هستید در پارکینگ‌ها و پارکسوارها اظهار داشت: این نقشه‌ها به این دلیل میان مردم توزیع می‌شود که مسافران بتوانند موقعیت خود را به خوبی بشناسند و با مشکلی مواجه نباشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *