آخرین اخبار

کیفیت پایین خودروها تنها عامل تصادفات نیست/ اقشار کم درآمد توان خرید خودروهای امن را ندارند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه کیفیت پایین خودروها تنها عامل تصادفات نیست،بر استانداردسازی جاده ها تاکید کرد.

به گزارش کارنت به نقل از خانه ملت ، الله وردی دهقانی درخصوص سهم بالای پراید و پژو در تصادفات کشور،گفت: عدم استاندارد بودن جاده و ناهمگونی خودروهای در حال تردد، دو عامل اصلی برای بالا بودن میزان تصادف در کشور است.

جاد‌ه‌ها و خیابان‌ها باید استاندارد شوند

نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی افزود: به هرحال باید توجه داشت که برخی خودروهای درحال تردد در جاده ها،به علت کهولت سن با سرعت پایین حرکت می کنند و در مقابل آن، برخی خودروهای وارداتی با سرعت بالا درحرکت هستند و این درحالی است که جاده‌های ما برای هیچ یک از این دو گروه طراحی نشده است.

وی ادامه داد: ازرده خارج کردن خودروهای فرسوده امری ضروری بوده و درکاهش تصادفات نیز تاثیرگذار خواهد بود،اما در کنار آن، جاده ها و خیابان‌ها نیز باید استاندارد شوند.

عضوهیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس،فرسودگی ناوگان حمل نقل خصوصی و عمومی را نیز عامل دیگر تصادفات عنوان کرد.

اقشار کم درآمد توان خرید خودروهای امن و گران را ندارند

وی تصریح کرد: همچنین موضوع دیگر اینکه مقررات راهنمایی و رانندگی به خوبی در کشور اجرا نمی شود و متاسفانه فرهنگ رانندگی صحیح در کشور حاکم نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: البته ما منکرکیفیت پایین خودروهای تولیدی در کشور نیستیم، اما اقشار کم درآمد توان خرید خودروهای امن و گران را ندارند.

دهقانی با اشاره به اینکه پراید و پژو ایمنی بالایی ندارند،گفت: خودروسازان باید به فکر تولید خودروهای ایمن و ارزان باشند،اما بازهم نمی توان عامل تمام تصادفات جاده ای را کیفیت پایین خودروها عنوان کرد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس افزود: جاده‌های کشور اگر مناسب باشند کمتر شاهد تصادف خواهیم بود و نصب ترمز abs و  airbagبه تنهایی باعث کاهش تصادف و مرگ ومیر نمی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *