آخرین اخبار

قیمت خودرو نباید با نگاه دولتی تعیین شود/ سازمان حمایت دولتی است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌ خودرو نباید با نگاه دولتی تعیین شود،گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نگاه دولتی داشته و باید اجازه داد که بخش خصوصی در این زمینه فعال باشد.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سیدشریف حسینی ،درخصوص احتمال واگذاری تعیین قیمت خودرو به سازمان حمایت،گفت:یکی از ایرادات وارد به شورای رقابت، اشکال قانونی در قیمت‌گذاری خودرو توسط این شورا بود.

قیمت خودرو نباید با نگاه دولتی تعیین شود

نماینده مردم اهواز و باوی درمجلس شورای اسلامی افزود: به عقیده بنده شورای رقابت امکان قیمت‌گذاری خودرو را دارد،اما باید توجه داشت که 12 نفر ازاعضای این شورا با پیشنهاد وزیر و حکم رییس جمهور منتصب می شوند،درصورتی که قیمت خودرو نباید با نگاه دولتی تعیین شود.

وی تصریح کرد:نگاه اعضای شورای رقابت باید براساس برنامه دولت برای آینده خودرو و سند چشم انداز توسعه باشد،اما اکنون تنها شاهد آن هستیم که اعضای شورای رقابت ازافزایش قیمت حمایت کرده و با خودروسازان همراه می شوند.

شورای رقابت تغییر رویکرد داشته باشد

عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده معتقدم که شورای رقابت می تواند در قیمت گذاری خودروها ورود کند، اما به شرطی که تغییر رویکرد داشته باشد،درغیر اینصورت مجلس ورود کرده و در این زمینه تصمیم گیری می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز نگاه دولتی دارد،عنوان کرد: ورود دولت به این مباحث قابل قبول نیست و باید اجازه داد که بخش خصوصی دراین زمینه فعال باشد.به صورت کلی دولت وظیفه نظارت براصل 44 قانون اساسی دارد و دخالت در برخی امور مانند قیمت گذاری تنها درکار بخش خصوصی خلل ایجاد می کند.

نماینده مردم اهواز و باوی درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:ما معتقدیم که شورای رقابت بهترین گزینه برای تعیین قیمت خودرو بوده و تنها باید نگاه دولتی را از آن حذف کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *