آخرین اخبار

نامه نگاری با لاریجانی برای تعیین تکلیف مرجع قیمت گذاری خودرو

رییس شورای رقابت از نامه نگاری با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف مرجع قیمت گذاری خودرو خبر داد.

به گزارش کارنت ایرنا، رضا شیوا روز یکشنبه در پاسخ به این پرسش که آیا شورا با مجلس در ارتباط با قیمت گذاری خودرو رایزنی کرده است؟ تصریح کرد: نیاز به رایزنی خاصی در این حوزه نیست اما شورای رقابت نامه ای را به رییس مجلس شورای اسلامی برای رفع ابهام تعیین مرجع قیمت گذاری خودرو ارسال کرده است.

وی ادامه داد: بنابراین باید امیدوار بود که مرجع قیمت گذاری خودرو به زودی مشخص شود.

رییس شورای رقابت همچنین از تشکیل کمیته بانک و بیمه در این شورا خبر داد و گفت: کمیته بیمه هم اکنون تشکیل شده و به زودی کمیته بانک هم تشکیل می شود.

شیوا در ارتباط با تعیین تکلیف رانت 650 میلیون یورویی در شورای رقابت، تصریح کرد: کارگروه کارشناسی در این زمینه تشکیل و کارهای کارشناسی نیز انجام شده و چندین جلسه با افرادی که در این پرونده نقش دارند، برگزار شده و به زودی این پرونده در صحن علنی شورا بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که 6 درصد بازار خودروی ایران توسط خودروهای چینی احاطه شده و چه اقداماتی باید برای جلوگیری از حضور خودروهای بی کیفیت چینی انجام داد؟ اظهار داشت: متاسفانه سهم بازار این خودروها روز به روز در حال افزایش است لذا به خودروسازان داخلی توصیه شده که تلاش کنند کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند و طرح های جدیدی برای انواع خودرو وارد بازار کنند چرا که چینی ها در حال ساخت خودروهایی هستند که از نظر ظاهر مشتری پسند می باشند.

وی با بیان اینکه کیفیت خودروهای چینی هنوز به پای تولیدات ایران نرسیده است، گفت: هرچه تنوع خودروهای ایرانی بیشتر و کیفیت آنها بهتر باشد، سهم بیشتری از بازار خواهند داشت.

رییس شورای رقابت در باره اینکه آیا وارد قیمت گذاری خودروهای خارجی نیز خواهید شد یا خیر؟ تصریح کرد: شورای رقابت برنامه ای در این خصوص ندارد و قرار نیست در خصوص قیمت گذاری خودروهای خارجی تصمیم گیری کند.

وی با بیان آنکه قیمت خودروهای خارجی فعلا رقابتی است، گفت: درصورتی که در تیرماه توافق هسته ای صورت بگیرد تمام بازارها از آن متاثر خواهند شد و صنعت خودرو که یکی از بزرگترین صنایع داخلی کشور می باشد نیز از مذاکرات اثر خواهد دید به نحوی که با رفع مشکل نقل و انتقالات پول بسیاری از قطعات از کشورهای پیشرفته وارد ایران می شود.

شیوا از حضور خودروسازان خارجی پس از توافق هسته ای در ایران و همچنین سرمایه گذاری مشترک با خودروسازان ایرانی در آن زمان خبر داد و گفت: تحقق این امر سبب بهبود کیفیت خودروهای داخلی خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *