آخرین اخبار

توصیه فعالان بازار به متقاضیان خرید خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت : در  حال حاضر بازار با رکود جدی مواجه است و تاکنون افزایش قیمت بنزین و تک نرخی شدن آن تاثیر چندانی بر بازار خودرو نداشته است.

غلامحسین قاسمیان افزود :  به نظر می رسد بازار ایران به هر گونه نوسانات قیمتی عادت کرده است به طوری که تاکنون واکنش چندانی به این تغییرات قیمتی نداشته است.

وی تاکید کرد : هم اکنون اغلب مردم برای فروش خودرو به بازار مراجعه می کنند و خریداری در بازار وجود ندارد.

وی علت رکود اصلی رکود بازار خودرو در سال جدید را عمدتا مربوط به نتایج مذاکرات هسته ای دانست و گفت :  عمده مشتریان به تصور اینکه با توافقات هسته ای اتفاق خاصی در بازار خودرو رخ خواهد داد همچنان در انتظارند و کمتر برای خرید خودرو مراجعه می کنند در حالی که در صورت هرگونه کسب نتیجه مثبت در مذاکرات ، پیش بینی می شود تحولات چندانی در کوتاه مدت در قیمت و بازار خودرو رخ نخواهد داد.

وی اظهار داشت : به متقاضیان  توصیه می شود در صورت نیاز ، از شرایط کنونی بازار و قیمت ها استفاده نموده و خودرو مورد نظرشان را خریداری کنند و منتظر اتفاقات آتی و مذاکرات نباشند چرا که هر گونه تغییر به شرط کسب نتیجه مثبت به صورت پلکانی ،تدریجی و محدود خواهد بود به یکباره کاهش جدی در بازار ارز رخ نخواهد داد.

این فعال بازار خودرو تصریح کرد : بازار وارداتی نیز از ابتدای امسال همچنان بدون تقاضای و ساکن است تاکنون تحولی در بازار وارداتی ها صورت نگرفته است.

قاسمیان در خصوص تغییر در قیمت خودروهای داخلی گفت : تاکنون علاوه بر افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به قیمت خودروها و رکود جدی بازار، اتفاق خاصی در بازار و با افت قیمت چندانی در نرخ خودروهای داخلی و وارداتی حاصل نشده است و هر گونه کاهش قیمت نیز صرفا بسیار کم و محدود بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. مطمئن باشید ایرانی اگر خودرو لازم داشته باشد به هر قیمتی خواهد خرید . ولی فعلا کسی خودرو لازم ندارد و با همان گاریهای قدیمی سر میکند . فکر کنم باید کم کم بپذیرید که ان بازارهای طلائی دو سه سال پیش به رحمت ایزدی پیوست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *