آخرین اخبار

پژو، قرارداد مشارکت انتفاعی با ایران را آماده کرده است

سفیر ایران در پاریس گفت: پژو قرارداد یک جوینت ونچر (سرمایه گذاری مشترک) با ایران را آماده کرده است و فقط منتظر توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها هستند تا آنرا امضاء کنند.

علی آهنی در گفت‌وگو با یک رسانه فرانسوی گفت: جای تاسف دارد که فرانسه به عنوان کشوری که به سرسختی درباره پرونده هسته ای ایران معروف است، شناخته شود. به ویژه آنکه دیگر قدرت های بزرگ که به خصومت بیشترشان علیه ایران مشهورند، مواضع علنی معتدل تری دارند. با این حال؛ می توانم بگویم که فضا از چند ماه پیش تغییر کرده است. فرانسه موضعی واقع بینانه تر اتخاذ کرده است. ایران و فرانسه می توانند شرکای مستحکمی برای کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه باشند.

وی افزود: شرکت های فرانسوی براساس اطلاعات من، خیلی مشتاقند که بتوانند وضعیت کنونی را باز کرده و به ایران بازگردند. دولت فرانسه، وزارت خارجه همگی برای اینکه شرکت های فرانسوی سهم مهم خود از بازار ایران را بازیابند، نظر مساعد دارند. من می دانم که پژو قرارداد یک جوینت ونچر (سرمایه گذاری مشترک) با ایران را آماده کرده است و فقط منتظر توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها هستند تا آنرا امضاء کنند.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *