آخرین اخبار

فراخوان ۵هزار شاکی پرونده نگین خودرو آفتاب/ توقیف خودروهای لوکس متشاکی

به گزارش کارنت، قاضی پرونده نگین خودرو اعلام کرد: پرونده نگین خودرو ۵ هزار شاکی دارد که تاکنون ۲۴۴۵ نفر شکایت کرده اند و می خواهیم تمام شاکیان شکایت خود را ثبت کنند.

در میان پرونده های کلاهبرداری، پرونده شرکت نگین خودرو آفتاب از همه پیشی گرفته و با ۵ هزار شاکی رتبه نخست پرونده های سنگین پایتخت را به خود اختصاص داده است. شرکت نگین خودرو آفتاب یکی از شرکت های لیزینگ خودور بود که حدود یکسال است که به دلیل کلاهبرداری وعدم انجام تعهدات خود به مشتریانش پلمپ شده است.

حجت الاسلام منوچهری رئیس شعبه ۱۱۷۳ دادگاه قدس و قاضی این پرونده گفت: با توجه به بررسی های انجام شده و مذاکرات متعدد با عوامل شرکت قصد داریم در محلی ویژه پول مالباختگان را توسط مدیران شرکت پرداخت کنیم اما هنوز نحوه پرداخت و محل آن و همچنین نهایی شدن گفتگو ها انجام نشده است.

وی افزود: شرط ما این بوده که برای کم کردن محکومیت کلاهبرداران، یکی از راه ها، کسب رضایت شاکیان پرونده است و باید شرایط به شکلی پیش برود تا نفر آخر پرونده هم کامل به حقوق خود و مبالغ پرداخت شده برسد.

رئیس شعبه ۱۱۷۳ با بیان اینکه شاکیان پرونده شرکت نگین خودرو انسجام لازم را برای پی گیری امور حقوقی ندارند خاطرنشان کرد: اکثر پرونده های اینچنینی به دلایل پیچیدگی در بررسی گاهی چندین سال به طول می انجامد اما ما در این پرونده سعی کرده ایم تا در کمترین زمان موضوع را رسیدگی کنیم و مردم به پول خود برسند.

وی افزود: این موضوع مستلزم آن است که شاکیان پرونده و کسانی که هنوز به دادگاه و این شعبه مراجعه نکردند با حضور خود و تکمیل روند شکایت در دادگاه به ما برای رسیدگی هرچه سریعتر آن کمک کنند.

قاضی منوچهری با اشاره به توقیف حساب های بانکی کلاهبرداران و اموالی که به نام صاحبان شرکت بود گفت: تا جایی که شده شناسایی اموال شرکت و مسدود کردن حساب های بانکی انجام شده که تعدادی خودروهای لوکس گرانقیمت واملاک نیز درآنها دیده می شود.

این مقام قضایی در پایان گفت: حدود ۵۰۰۰ هزار نفر مالباخته در این پرونده حضور دارند که تا کنون تعداد ۲۴۴۵ نفر حضور خود را در دادگاه و این شعبه به ثبت رسانده اند و باید تمامی نفرات و شاکیان پرونده نیز برای رسیدگی نهایی هرچه سریعتربه این شعبه مراجعه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام تو رو خدا پول ما مال باخته هارو کی میدن؟زندگیم داغونه به کی آدم دردشو بگه آخه….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *