آخرین اخبار

درخواست افزایش نرخ کرایه مینی‌بوس

رییس اتحادیه مینی‌بوسرانی کشور با بیان این‌که قطعا یک ارتباط منطقی میان افزایش قیمت سوخت و هزینه‌های رانندگان وجود دارد از ارائه‌ی درخواست افزایش کرایه‌ها به مراجع ذیربط خبر داد.

غلامرضا غضنفری اظهار کرد: طرح افزایش قیمت سوخت که در چند روز گذشته انجام شد، برخلاف سال‌های گذشته بدون اطلاع رانندگان و اتحادیه انجام شد که این مساله برنامه‌ریزی برای مدیریت این افزایش بها را دشوار کرد.

وی ادامه داد: هرچند در نگاه اول افزایش 50 تومانی نرخ گازوئیل از 250 به 300 تومان چندان عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد، اما با توجه به مسافت بالایی که مینی‌بوس‌ها در سطح کشور طی می‌کنند، این رقم بسیار هزینه بالایی را به وجود می‌آورد.

رییس اتحادیه مینی‌بوسرانی کشور درباره‌ی گمانه‌زنی‌ها برای اختصاص بخشی از درآمد حاصل از تک‌نرخی شدن سوخت برای نوسازی ناوگان نیز اظهار کرد: تاکنون هیچ برنامه‌ای در این زمینه به اتحادیه ارائه نشده است و ما اطلاع چندانی از آن نداریم.

دولت در ابتدای هفته جاری سوخت را تک‌نرخی و هزینه هر لیتر گازوئیل را از 250 به 300 تومان افزایش داد. به دنبال این تغییر نرخ، بعضی از اصناف و اتحادیه‌ها صحبت از افزایش نرخ کرایه‌ها کردند که با واکنشآخوندی، وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این‌که افزایش نرخ سوخت بر کرایه‌ها تاثیری نخواهد داشت مواجه شدند. پس از آن نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز با اظهار امیدواری نسبت به این که قیمت کالاها و خدمات تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار نخواهد گرفت، به عدم افزایش قیمت‌ها در حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *