آخرین اخبار

لغو سهمیه بنزین خودروهای شخصی و عمومی از 6 خرداد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از لغو نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز چهارشنبه ( 6 خردادماه 94 ) برای خودروهای سواری شخصی و عمومی خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، سید ناصر سجادی، اعلام کرد: صرفا آن دسته از خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت که دارای ذخیره بنزین 700 تومانی در کارت های سوخت خود هستند، می توانند تا پایان شهریورماه امسال بر اساس همان نرخ سوخت‌گیری کنند.
90 درصد تاکسی ها دوگانه سوز هستند

وی با تاکید بر این که  استفاده از ذخیره بنزین 700 تومانی کارت‌های سوخت، موتورسیکلت‌ها و خودروهای شخصی را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: نزدیک به 90 درصد تاکسی های عمومی دوگانه سوز هستند و گاز سی ان جی می تواند جایگزین مناسبی برای بنزین در این خودروها محسوب شود.مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در حال حاضر 310 هزار تاکسی درون شهری در کشور وجود دارد که 270 هزار دستگاه آن دوگانه سوز و مابقی بنزین سوز هستند.
لغو نظام سهمیه بندی فقط برای بنزین

سجادی همچنین اضافه کرد: لغو نظام سهمیه بندی تنها برای بنزین اعمال شده و سوخت نفت گاز (گازوییل) براساس نظام قبلی به قوت خود باقی است.

وی با بیان این که برداشت نفت گاز برای خودروهای عمومی و شخصی و خودروهای درون شهری و برون شهری طبق روال گذشته انجام می شود، اظهار کرد: تنها در قیمت نفت گاز تغییر ایجاد شده و این قیمت  از 250 تومان قبلی به 300 تومان در هر لیتر رسیده است .
سامانه هوشمند سوخت به قوت خود باقی است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین با تاکید بر این که سامانه هوشمند به قوت خود باقی است،افزود: استفاده از این سامانه به ما کمک می کند تا اطلاعات و آمار مربوط به سوخت را در کشور جمع آوری و براساس آن برنامه ریزی کنیم.

سجادی با بیان این که در تغییرات جدید، قیمت سی ان جی و نفت سفید افزایش نیافته است، عنوان کرد: در مورد گاز مایع نیز نرخ 210 تومان با یک افزایش اندک به 230 تومان رسیده است .به گفته وی این در حالی است که گاز مایع، پیش تر با دو نرخ 650 تومان و 210 تومان عرضه می شد که با اعمال سیاست جدید قیمت 650 تومانی به طور کلی برداشته شده است .
انتظار استفاده بیشتر از سی ان جی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از ثابت ماندن قیمت سی ان جی به عنوان یکی از مزایای اجرای مصوبه جدید هیئت وزیران نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای سوخت‌گیری سی ان جی در کشور انتظار می رود، مردم و دارندگان تاکسی بیشتر از گذشته از سی ان جی استفاده کنند .

سجادی به ذخیره بنزین 700 تومانی موجود در کارت های سوخت اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار در روز یکم خردادماه دو میلیارد و یکصد میلیون لیتر بنزین 700 تومانی در کارت سوخت خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت ها وجود داشته است که هموطنان فرصت دارند تا پایان شهریورماه امسال از آن بهره‌مند شوند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *