آخرین اخبار

احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت

رئیس شورای رقابت گفت: اگر مجلس مرجع نهایی قیمت گذاری خودرو را شورای اقتصاد بداند این بخش براساس دستور العمل گذشته خود عمل و در نهایت سازمان حمایت قیمت‌های جدید را به خودروسازان ابلاغ می‌کند.
رضا شیوا با اشاره به اینکه شورا درخواست استعلام خود در تعیین مرجع رسیدگی به رویه‌های ضدرقابتی و انحصاری را به رئیس جمهور و ریاست مجلس ارسال کرده است، اظهار داشت: اگر مجلس مرجع نهایی قیمت گذاری خودرو را شورای اقتصاد بداند این بخش براساس دستور العمل گذشته خود عمل و قیمت گذاری خودرو را انجام خواهد داد.

او با اشاره به اینکه در روال گذشته شورای اقتصاد با محاسبه هزینه‌های تولید و اضافه کردن سود منطقی اطلاعات خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال می‌کرد، افزود: وزارت صنعت پس از دریافت این اطلاعات آنها را به سازمان حمایت ارسال و این بخش قیمت‌های نهایی را به شرکت‌های خودروساز ابلاغ می‌کرد.

رئیس شورای رقابت اضافه کرد: البته به‌اعتقاد بنده احتمالاً نمایندگان مجلس شورای رقابت را مرجع نهایی تعیین قیمت‌گذاری خودرو اعلام خواهند کرد.

شیوا در پاسخ به این پرسش که سال گذشته وزارت صنعت با ارسال نامه‌ای به شورای اقتصاد خواستار غیرانحصاری بودن بازار خودرو شده بود، حال با تصویب آن وضعیت بازار خودرو به چه نحوی خواهد شد، گفت: شورای رقابت مرجع تشخیص انحصاری یا غیرانحصاری بودن یک کالا است، به این ترتیب باید این موضوع نخست در این بخش بررسی و تعیین تکلیف شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *