آخرین اخبار

قیمت کالای رقابتی باید در بازار تعیین شود/ امیدواریم پای نهاد دیگری به قیمت‌گذاری خودرو باز نشود

یک عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس معتقد است: با خروج قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت اگر قیمت‌ این کالا توسط بازار تعیین شود در این صورت به نفع مردم خواهد بود.

محمد بیاتیان با اظهار بی‌اطلاعی از خارج شدن قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت اظهارکرد: طبیعتاً اگر تصمیم بر این باشد که قیمت‌گذاری از حیطه شورای رقابت خارج شود یعنی اینکه خودرو یک کالای رقابتی است و باید قیمت آن در بازار تعیین شود.

این عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس تصریح کرد: اگرچه  قیمت کالای رقابتی توسط  بازار مشخص می‌شود اما این قیمت‌گذاری باید به صورت منطقی باشد.

او افزود: اگر قیمت‌ها در بازار بسیار گران تعیین شود دیگر خرید خودرو از توان مالی بخش قابل توجهی از مردم خارج می‌شود و دیگر نمی‌توانند به این کالا دسترسی پیدا کنند.

بیاتیان معتقد است: اگر شورای رقابت  از عرصه قیمت‌گذاری خودرو کنار برود و قیمت ها در این بازار براساس مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین شود احتمال دارد در آینده قیمت خودرو تعدیل شود.

او افزود: البته در ابتدا ممکن است با نابه سامانی مواجه شود اما بتدریج تعادل در بازار خودرو ایجاد می شود و در نهایت آزادسازی قیمت خودرو هم به نفع مردم و هم خودرو ساز  خواهد شد. به این دلیل که قیمت خودرو تعدیل یافته  و همچنین بازار یعنی میزان عرضه و تقاضاست که قیمت خودرو را تعیین می‌کند.

این نماینده مجلس  با تاکید براینکه، در بازار رقابتی میزان استقبال مردم مشخص کننده قیمت هاست، تصریح کرد: من فکر می‌کنم میزان استقبال مردم از هر محصولی و در کنار آن رقابت‌پذیری آن محصول می‌تواند قیمت‌نهایی برای هر خودرو را مشخص کند.

بیاتیان ابراز امیدواری کرد: با خروج شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو دیگر پای نهاد دیگری به میان نیاید و آزادسازی صنعت خودرو به معنای واقعی اجرایی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *