آخرین اخبار

درخواست عمانی‌ها برای تولید محصولات ایران خودرو

رییس صندوق توسعه عمان خواستار راه اندازی خط تولید محصولات ایران خودرو در این کشور شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایکوپرس، مهندس هاشم یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار حسان احمد رییس صندوق توسعه عمان ضمن استقبال از درخواست عمانی برای راه اندازی سایت ایران خودرو در این کشور گفت: در صورت توجیه اقتصادی و سرمایه گذاری های لازم، ایران خودرو تمایل به ایجاد سایت تولید محصولات خود در عمان و تامین بازارهای صادراتی منطقه ای از آن طریق را دارد.

وی افزود: ایران خودرو تمامی خدمات مهندسی و فن آوری را عرضه می کند و در عوض انتظار دارد سرمایه گذاری مالی از سوی عمان ارایه شود.

یکه زارع با اشاره به حسن روابط میان ایران و عمان، خواستار توسعه این روابط در سطح فعالیت های مربوط به صنعت خودرو شد و گفت: ایران خودرو به عنوان بزرگ ترین خودروساز خاورمیانه، مایل است در عمان نیز فعالیت داشته باشد.

وی تمرکز بر خودکفایی و تولید داخل را یک مزیت در اقتصاد عمان دانست و گفت: در صورت توافق، سایت تولیدی با ظرفیت 20 هزار دستگاه به صورت اس. کی. دی. در آن کشور ایجاد می شود که پنج هزار دستگاه از تولیدات آن در بازار داخل مصرف و  15 هزار دستگاه به کشورهای همسایه شامل یمن،سودان، اتیوپی، اریتره و سایر کشورها صادر خواهد شد.

حسان احمد رییس صندوق توسعه عمان نیز در این دیدار گفت: سطح فن آوری و سیستم های تولیدی در این شرکت بسیار بالاست.

وی سهم ایران خودرو از بازار داخل و برنامه توسعه صادرات این گروه صنعتی را قابل توجه توصیف و اظهار امیدواری کرد، تحریم ها هرچه زودتر برداشته شده و بازار صادراتی توسعه یابد.

علی علمی معاون صادرات ایران خودرو نیز در دیدار با رییس صندوق توسعه عمان، اشتغال 200 تا 250 نفر را از نتایج راه اندازی سایت تولیدی ایران خودرو در عمان دانست و افزود: خط تولید ایران خودرو در عراق نیز با ظرفیت تولید هفت دستگاه در ساعت و 15 هزار دستگاه در سال، فعال است و سرمایه گذاری آن توسط طرف عراقی انجام شده است. در این سایت نیز 40 نفر ایرانی و 200 نفرعراقی مشغول کارند.

علمی سرمایه گذاری لازم برای ایجاد سایت تولیدی در عمان را در صورتی که 40 هزار دستگاه سی. کی. دی. تولید کند، 100میلیون دلار ذکر کرد و خواستار تامین مالی 90 درصد از سوی شریک عمانی و مابقی از سوی صندوق توسعه عمان شد.

وی تولید محصولات پایه گازسوز، بسته به نیاز بازار را از دیگر مزایای همکاری ایران خودرو در عمان دانست.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *