آخرین اخبار

تاکسی‌‌ها به بهانه تک نرخی شدن بنزین اجازه افزایش کرایه ندارند/روشن کردن کولر برای مسافر جزو وظایف رانندگان است

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: با توجه به اینکه تک نرخی شدن بنزین شامل حال تاکسی‌ و اتوبوس نمی‌شود،‌ رانندگان حق ندارند به بهانه تک نرخی شدن بنزین افزایش کرایه داشته باشند.

 ابوالفضل قناعتی درباره تک نرخی شدن بنزین و تأثیر آن در نرخ کرایه‌های تاکسی و اتوبوس،‌ اظهار داشت: نرخ کرایه‌های تاکسی و اتوبوس برای سال جاری افزایش ۲۰ درصدی داشت که رقم خوبی برای تاکسی‌ها محسوب می‌شود و بخش خصوصی اتوبوسرانی هم به خوبی از این افزایش منتفع شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نرخ سوخت برای تاکسی‌ها فرقی نکرده است هرگونه افزایش خلاف مقررات است و باید طبق تعرفه‌ مصوب سال جاری نسبت به دریافت کرایه تا پایان سال جاری اقدام شود. بنابراین به این بهانه‌ هیچ راننده‌ای نمی‌تواند افزایش نرخی در کرایه‌های حمل و نقل عمومی داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تصریح کرد: سال‌ گذشته حدود ۱۴-۱۵ درصد افزایش نرخ کرایه مصوب شد این در حالی است که افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ها که نیز بیش از افزایش حقوق کارمندان در سال جاری است و جای هیچ  حرفی را باقی نمی‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که تغییری در نرخ سوخت تاکسی‌ها اعمال شود بررسی جدیدی صورت خواهد گرفت تا بدانیم تأثیر آن چه میزان است اگر تأثیر زیادی نداشته باشد با توجه به اینکه افزایش نرخ خوب و قابل توجهی صورت گرفته است،‌ نیازی به تغییر در نرخ کرایه‌ها نیست.

وی در خصوص اخذ کرایه بیشتر رانندگان تاکسی به بهانه استفاده از کولر گفت: روشن کردن کولر برای مسافر جزو وظایف رانندگان تاکسی است و دریافت کرایه بیشتر در این خصوص تخلف است.

ابوالفضل قناعتی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تعدادی از خودروها مشکل موتوری و کولر ندارند و خودروهای جدید مانند پژو و سمند باید در زمستان بخاری و تابستان کولر را برای مسافر روشن کنند ولی خودروهای قدیمی به دلیل فرسودگی و افزایش آلایندگی، اجباری برای آن ها وجود ندارد.

وی در خصوص برخورد با متخلفین افزود: شهروندان در صورت مشاهده این موارد ذکر شده پلاک خودرو متخلف را به شماره 1888 اعلام کنند تا در کمیته انضباطی در خصوص این رفتار با راننده برخورد شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *