آخرین اخبار

عرضه نخستین مینی‌بوس تولید داخل

عرضه نخستین مینی‌بوس تولید داخلی آغاز شد.
اردلان حسینی – مدیر پروژه تولید این مینی‌بوس – اظهار کرد: پس از تحریم‌های خارجی و قطع تولید محصولات پیشین طراحی و تولید مینی‌بوس داخلی در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان این که مینی‌بوس آرین به عنوان اولین مینی‌بوس ساخت داخل بیش از 75 درصد داخلی‌سازی شده است، خاطرنشان کرد: گیربکس، محور، جعبه فرمان، بدنه و برخی دیگر از قطعات این مینی‌بوس کاملاً داخلی سازی شده است.

حسینی ادامه داد:‌ در این مینی‌بوس سیستم ترمز به سیستم هیدروتنوماتیک ارتقاء یافته و قدرت آن نیز از 113 اسب بخار به 154 اسب بخار افزایش یافته است.

او با بیان این که مصرف سوخت این مینی‌بوس به 12 لیتر در هر 100 کیلومتر پیمایش کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: ‌طبق برنامه میزان داخلی سازی مینی‌بوس به 95 درصد افزایش خواهد یافت، ضمن آن که تولید نسل جدید این مینی‌بوس با طول و ظرفیت بیشتر در دستور کار است.

حسینی تصریح کرد:‌ استاندارد رانندگی این مینی‌بوس یورو 3 بوده و طراحی موتور آن نیز در شرکت ایدم در حال انجام است که در سال 95 به تولید خواهد رسید.

به گفته او قیمت این مینی‌بوس 119 میلیون تومان بوده و در سال جاری هزار دستگاه از آن در شرکت ایران خودرو دیزل تولید خواهد شد.

برچسب ها

‫3 نظرها

  1. چرا ایران خودرو مشخصات فنی و تصاویر کاملی از این مینی بوس ( آرین ) ، از جمله : کشور یا کمپانی سازنده موتور و سایر قطعات اصلی را در سایت قرار نمی دهد تا مشتری با دیدی باز و اطلاعاتی کامل اقدام به انتخاب و خرید نماید ، کمپانی های معتبر خودرو سازی در نمایندگی های فروش خود ، حتی نمونه خود رو را برای تست و تصمصیم گیری برای انتخاب در اختیار مشتری میگذارند ، ما تا کی ؟ حتی با این قیمت های نجومی تصمیم به خرید خودرو را برایمان مانند آش خاله بدانند ؟؟؟؟

    1. با سلام. من دارم. موتور فوتون کامنز- سیستم چرخ های عقب مربوط به خاور 608 هست- یک فیلتر روغن ماشین 911 که با روغن سوخته کار میکنه باید بزاری سر راه هواکش -البته بعد از هواکش که گرد و خاک نره سر رینگها- بخاری و کولرش مدل 95 عالیه- 15+1 ظرفیتش هسj

  2. با سلام ؛ آیا مصرف 12 لیتر در صد کیلومتر برای مینی بوس 14 نفره هست یا مینی بوس های 19 نفره و 21 نفره هم همین اندازه مصرف خواهند داشت ؛ گویا ون گازوئیلی 10نفره ایویکو تنها 7 لیتر گازوئیل در صد کیلومتر مصرف می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *