آخرین اخبار

تک‌نرخی شدن بنزین نهایی شد/هزینه تولید بنزین در ایران به لیتری ۲۵۰۰ تومان رسیده است

با واریز سهمیه 300 لیتری بنزین آزاد 1000 تومانی به کارت‌های سوخت، به نظر می‌رسد تصمیم دولت برای تک‌نرخی کردن قیمت بنزین نهایی و اجرا شده است.

به نظر می‌رسد تصمیم دولت برای حذف بنزین نیمه‌یارانه‌ای 700 تومانی نهایی شده و این حامل انرژی از این به بعد تنها با نرخ 1000 تومانی به خودروهای شخصی و موتور سیکلت‌ها عرضه می‌شود.

این احتمال پس از آن تقویت شد که امروز کارت‌های سوخت خودروهای شخصی با 300 لیتر بنزین آزاد 1000 تومانی شارژ شد، اما از سهمیه 60 لیتری بنزین 700 تومانی خبری نشد.

چهارشنبه گذشته اقتصادنیوز خبر داده بود که در جلسه اخیر دولت، تک‌نرخی شدن بنزین و عرضه آن با قیمت هر لیتر 1000 تومان تصویب شده است. بر اساس آن گزارش، همچنین نرخ گازوئیل به لیتری 300 تومان و نفت سفید به لیتری 150 تومان افزایش خواهد یافت.

امروز نیز خبرگزاری فارس در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت: مصوبه تک نرخی شدن بنزین خودروهای شخصی و موتور سیکلت‌ها در دولت نهایی شد و بزودی اجرایی می‌شود.

این اقدام دولت در راستای جبران کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها صورت گرفته و برای دولت 4000میلیارد تومان درآمد ایجاد می‌کند.
وزارت نفت نیز تاکید می کند که هم اکنون هزینه تولید بنزین در ایران به لیتری دو هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و از این رو فروش بنزین با قیمت‌های ارزان منجر به اختصاص یارانه های کلان توسط دولت شده است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *