آخرین اخبار

افزایش قیمت به کیفیت خودرو بستگی دارد

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت با بیان اینکه هرگونه افزایش قیمت باید توسط شورای رقابت صورت گیرد، گفت: استدلال خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو با توجه به کنترل تورم و کیفیت پایین خودروها منطقی نیست.

 عیسی امامی هرگونه افزایش قیمت را متاثر ازکیفیت خودرو دانست و گفت: با بررسی های انجام شده تصمیم بر آن است که با دستورالعمل جاری پیش رویم و افزایش قیمت نداشته باشیم و نکته مهم کیفیت خودرو است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا درمجلس با بیان اینکه خودرو پراید کم کیفیت است، گفت: خودروهای تولید داخل بر اساس کارشناسی های انجام شده کیفیت لازم را ندارند که برهمین اساس نمره منفی می گیرند و جریمه می شوند.

افزایش قیمت خودرو نیازمند استدلال منطقی است

امامی، خودروسازان را مدعی افزایش قیمت خودرو دانست و گفت: شورای رقابت اعلام کرده که یک درصد ارزش افزوده را قبول دارد و برای دیگر افزایش قیمت ها نیازمند دلایل منطقی است.

وی ادامه داد: برای افزایش قیمت، کیفیت خودرو و میزان تورم مطرح است و بی دلیل نمی توان افزایش قیمت داد.

عضوشورای رقابت در مورد فرمول قیمت‌گذاری خودرو گفت:برای قیمت‌گذاری طبق فرمول سال قبل ادامه می دهیم و ونیازی به تغییر فرمول نیست.

خودروسازان خودروهای بی کیفیت جریمه می شوند

امامی با اشاره به اینکه،میزان تورم کنترل شده و چه بسا به اعتقاد دولت کاهش هم داشته است،گفت:هزینه مالی این شرکت ها براساس تسهیلات ارائه شده به آنها و کاهش نرخ تورم کاهش قابل توجهی داشته است.

عضو ناظرمجلس شورای اسلامی در شورای رقابت در پایان تصریح کرد: اگربنگاه ها یا مراجع رسمی خریدار محصولات اعلام کنند که کیفیت خودرو کاهش یافته، شرکت‌های خودروساز نمره منفی گرفته و جریمه می شوند وخودروهایشان تنزل قیمت پیدا می کنند.

به گزارش خانه ملت؛ با توجه به اینکه افکار عمومی می خواهند بدانند با خرید و حمایت از شرکت‌های خودرو‌سازی محصول بهتری را دریافت می‌کنند یا با افزایش قیمت خودرو محصولات موجود را با خدمات پس از فروش بهتری دریافت خواهند کرد،” رضا شیوا”رئیس شورای رقابت و احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان در برنامه گفتگوی ویژه خبری موضوع افزایش قیمت خودرو را بررسی کردند.

تقاضای افزایش 10 ‌درصدی قیمت خودرو را داریم

دبیرانجمن خودروسازان گفت: خودرو سال گذشته 3 درصد افزایش قیمت داشت،اما امسال با توجه به افزایش ده‌درصدی قیمت ارز،افزایش 6درصدی تعرفه‌ها و افزایش مداوم مواد داخلی و اولیه برای تولید خودرو و افزایش 17درصدی دستمزدها ما تقاضای افزایش 10 ‌درصدی قیمت خودرو را داریم.

نعمت‌بخش نیز اظهارداشت: زمانی که خودروسازان سرکوب مالی می‌شوند و وقتی شما اجازه افزایش قیمت را به ما نمی‌دهید ما نیز به قطعه سازان اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهیم؛لذا قطعه‌ساز نیز خواه ناخواه از کیفیت تولید قطعات خود می‌زند.

رئیس شورای رقابت به درخواست افزایش 10درصدی قیمت خودرو پاسخ منفی داد

شیوا در رابطه با افزایش قیمت خودروها در سال جاری اظهار داشت: طی ارزیابی و شروطی که برای خودروسازان مقرر کرده بودیم،خودروسازان باید به آن‌ها عمل می‌کردند که مهم‌ترین آن بررسی آپشن‌ها روی خودرو بوده است تا بررسی قیمت‌ها بهتر صورت گیرد.

وی ادامه داد: تنها جایی که بنده نمی‌توانم از تولید دفاع کنم؛ کیفیت تولید است و این که چرا واردات زیاد شده مقصر خودروسازان هستند چرا که عدم کیفیت تولید داخل متقاضیان را به‌سمت استفاده از خودروهای وارداتی سوق می‌دهد.

رئیس شورای رقابت به درخواست افزایش 10درصدی قیمت خودرو پاسخ منفی داد و گفت: به‌دلیل پایین بودن کیفیت خودروهای شرکت سایپا به‌خصوص پراید، در نظر داریم جریمه بر این شرکت اعمال کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *