آخرین اخبار

هزینه خرید سرخ‌آبی‌ها را روی قیمت خودرو نکشید

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: از شورای رقابت می‌خواهیم شیوه قیمت‌گذاری خودرو را به‌گونه‌ای تعیین کنند که هزینه اقداماتی چون باشگاه‌داری خودروسازان از جیب مصرف‌کنندگان پرداخت نشود.

محمد جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: متاسفانه اقدامات دو خودروساز بزرگ کشور حقوق مصرف‌کنندگان را تضییع می‌کند.

وی با بیان اینکه سوء مدیریت از دلایل بالا بودن قیمت خودرو در کشور است، خاطرنشان کرد: در این شرایط موضوعی چون خرید استقلال و پرسپولیس توسط ایران خودرو و سایپا نیز مطرح می‌شود.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: خرید دو باشگاه فوتبال توسط دو خودروساز بزرگ کشور هزینه‌های این بنگاه‌ها را بیش از پیش افزایش می‌دهد و آنها نیز تلاش می‌کنند رشد هزینه را از جیب مصرف‌کنندگان جبران کنند.

وی افزود: بنابراین علاوه بر درخواست‌های فعلی خودروسازان برای افزایش قیمت در آینده نیز باید شاهد درخواست‌های مجدد آنها برای جبران افزایش هزینه‌های این‌چنینی باشیم.

جعفری با بیان اینکه شورای رقابت نباید اجازه دهد هزینه‌های ناشی از چنین اقداماتی از مصرف‌کنندگان اخذ شود، تصریح کرد: خودروسازان اگر پول اضافه‌ای دارند آن‌را صرف تحقیق و توسعه و افزایش کیفیت محصولاتشان کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *