آخرین اخبار

کاهش نرخ یورو تاثیری بر قیمت خودرو ندارد

مدیر عامل پارس خودرو گفت: خودروسازان از ارز مبادلاتی استفاده می‌کنند بنابراین کاهش نرخ یورو تاثیری بر کاهش هزینه‌های آنها ندارد.

مدیر عامل پارس خودرو گفت: خودروسازان از ارز مبادلاتی استفاده می‌کنند بنابراین کاهش نرخ یورو تاثیری بر کاهش هزینه‌های آنها ندارد.

آقامحمدی در پاسخ به این‌که رییس شورای رقابت اعلام کرده با توجه به کاهش نرخ یورو قیمت برخی از خودروهای ارز‌بر باید ارزان شوند؟ اظهار کرد: خودروسازان عمدتا برای واردات قطعات CKD از ارز مبادلاتی استفاده می‌کنند که البته ارز مبادلاتی در سال جاری نیز افزایش قیمت داشته است. بنابراین از این ناحیه قطعا امکان کاهش قیمت وجود ندارد.

وی در پاسخ به این‌که اصلاح قرار‌داد تولید تندر۹۰ به کجا رسید، خاطر نشان کرد: مشغول مذاکره در این زمینه هستیم. هنوز قرار‌داد جدیدی منعقد نشده و طبق قرار‌داد قبلی ادامه می‌دهیم.

مدیر عامل پارس خودرو با بیان این‌که هم‌اکنون روزانه ۸۰ دستگاه تندر ۹۰ و پارس تندر تولید می‌شود، تصریح کرد: با رنوپارس برنامه افزایش تولید در ماه‌های آینده را داریم به گونه‌ای که برنامه امسال تولید حداقل ۶۰ هزار دستگاه پارس تندر و تندر ۹۰ است.

آقا محمدی در پاسخ به این‌که آیا تعهدات معوق تندر ۹۰ به مشتریان تحویل شد؟ اظهار کرد: در دو ماهه ابتدایی امسال تولید این محصول خوب بود، بنابراین بخش عمده‌ای از تعهدات تحویل شده و فکر می‌کنیم با حفظ روند تولید فعلی تا سه تا چهار ماه آینده بقیه تعهدات نیز پاس شود.

مدیر عامل پارس خودرو همچنین در پاسخ به این‌که مذاکرات با نیسان به کجا رسید و آیا تولید مدل جدید ماکسیما نیز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: در حال حاضر با نیسان مذاکره می‌کنیم ولی تا به نتیجه رسیدن مذاکرات بین‌المللی باید صبر کنیم.

وی با بیان این‌که هم در زمینه‌ی مدل‌های جدید ماکسیما و هم مدل‌های شاسی‌بلند که جایگزین قشقایی شود در حال بررسی هستیم، خاطر نشان کرد: در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات بین‌المللی به سرعت همکاری آغاز خواهد شد به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود اوایل سال آینده محصول نیسان عرضه شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *