آخرین اخبار

«رکود بازار خودرو» محل اختلاف شد

با وجود آنکه بسیاری از فعالان بازار و نمایشگاه‌داران خودرو، از رکودی عمیق در این بازار خبر می‌دهند، اما خودروسازان با رد این موضوع روند موجود خرید و فروش را عادی توصیف می‌کنند.

رکود در بازارحالا به محل اختلاف میان خودروسازان و نمایشگاه‌داران پایتخت تبدیل شده است؛ به‌طوری‌که فعالان بازار برخلاف تولید‌کنندگان، بر این باورند که مشتریان تمایلی به خرید و فروش خودرو ندارند.

به گفته این فعالان، بازار خودرو در حالی وارد رکود فصلی شده که شرایط انتظاری پس از انتشار «بیانیه لوزان» این بازار را غیرفعال کرده است. از سوی دیگر مشتریان هنوز با قیمت فعلی خودروها نیز کنار نیامده‌اند. دلایل فعالان نمایشگاهی در باب رکود بازار در حالی است که تولید‌کنندگان نگاه دیگری به بازار خودرو دارند. آنها با تکذیب خبر رکود در بازار از خرید و فروش خودروها در نمایندگی‌ها می‌گویند و معتقدند که به دلیل کم شدن حاشیه سود در بازار مشتریان ترجیح می‌دهند که از نمایندگی خودروسازان به‌طور مستقیم خرید کنند.

خودروسازان همچنین معتقدند که عرضه خودرو با توجه به تقاضای بازار صورت می‌گیرد حال آنکه اگر تقاضایی نباشد عرضه توسط خودروسازان به‌صرفه نخواهد بود. در هر صورت بازار خودرو این روزها شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند؛ چراکه «رکود» حاکم بر بازار به محل اختلاف خودروسازان و تولید‌کنندگان تبدیل شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *