آخرین اخبار

افزایش قیمت خودرو در سال 94 ضروری است

معاون فروش گروه خودروسازی سایپا افزایش قیمت محصولات در سال جاری را الزامی دانست.

به گزارش کارنت به نقل از سایپا نیوز، رضا تقی زاده معاون فروش گروه خودروسازی سایپا در رابطه با افزایش قیمت خودروهای این گروه خودروساز در سال جاری اظهار داشت: مبنای افزایش قیمت خودرو طبق قانون، شورای رقابت و بر اساس فرمول تعیین شده این شورا می باشد.

وی افزود: بر اساس این فرمول تورم بخشی خودرو به علاوه ضریب مشخص شده توسط وزارت صنعت معدن و تجارت با استعلام از بانک مرکزی به صورت سالیانه مشخص و اعلام می شود و با توجه به افزایش ضریب تورم بخشی در سال جاری بر اساس فرمول تعیین شده افزایش قیمت خودروها قطعی است.

تقی زاده تصریح کرد: از طرف دیگر آیتم تاثیرگذار در این فرمول کیفیت محصولات است که خودروهای سایپا امسال بین 5 تا 6 درصد رشد داشته‌است و لذا بر اساس فرمول مذکورمی بایست قیمت محصولات افزایش یابد.

وی افزود: خودرو سال گذشته با وجود مجوز 10 درصدی تنها 3 درصد افزایش قیمت یافت و با توجه به افزایش ده درصدی قیمت ارز، افزایش 6 درصدی تعرفه‌ها و افزایش مداوم مواد داخلی و اولیه برای تولید خودرو و افزایش 17 درصدی دستمزدها خودروسازان برای تامین اعتبار نیاز به  افزایش ده درصدی قیمت محصولات دارد.

معاون فروش سایپا خاطر نشان کرد: بر همین اساس گروه سایپا درخواست افزایش قیمت محصولات خود را به شورای رقابت داده و منتظر اعلام قیمت ها از سوی این شورا می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *