آخرین اخبار

میانگین سن کامیون‌های ترانزیتی کشور ۷ تا ۸ سال است

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به بخشنامه گمرک درباره شرط خروج کامیون‌های بالای ۲۵ سال سن از کشور گفت: میانگین سن کامیون‌های ترانزیتی کشور ۷ تا ۸ سال است، بنابراین مشکلی ایجاد نمی‌شود.

به گزارش کارنت به نقل از موج، محمدجواد عطرچیان، مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، درباره ضوابط جدید خروج کامیون و کامیونت با عمر بالای 25 سال از کشور که از سوی گمرک تعیین شده است، توضیح داد: بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره خروج کامیون و کامیونت‌های با سن بیشتر 25 سال، مشکلی برای کامیون‌های ترانزیتی ایجاد نخواهد کرد؛ چراکه میانگین سن ناوگان ترانزیتی کشور حدود هفت تا هشت سال است.
مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه رنج سنی کامیون‌های ترانزیتی که از طریق مرزهای شمالی ترانزیت می‌کنند بین 5 تا 10 سال است، ادامه داد: قوانین کشورهای همسایه شمالی و اروپایی به گونه‌ای است که اجازه ورود ناوگان ترانزیتی با سن و سال بالا داده نمی‌شود، بنابراین این بخشنامه گمرک برای این کامیون‌ها بی‌تأثیر است.
وی درباره نحوه ترانزیت کامیون‌های ایرانی در مرزهای شرقی و غربی نیز گفت: کامیون‌های ایرانی اصلاً وارد مرز افغانستان و عراق نمی‌شوند و در مرز این دو کشور از روش پشت به پشت (back to back) برای حمل‌ونقل کالا استفاده می‌شود.
عطرچیان با تأکید بر اینکه سن حمل‌ونقل ناوگان ترانزیتی و حمل‌ونقلی از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تعیین می‌شود، تأکید کرد: این بخشنامه قطعا با هماهنگی سازمان صادر شده است و موجبات اعتراض رانندگان ترانزیتی را فراهم نکرد؛ چراکه تمامی کامیون‌های با سن بیشتر از 25 سال در داخل کشور تردد دارند.
وی افزود: از میان یک‌ میلیون و 400 هزار تردد ترانزیتی کامیون‌های ایرانی در سال یک مورد هم با صدور این بخشنامه به مشکل برنمی‌خورد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *