آخرین اخبار

اعلام قیمت‌های جدید خودرو در هفته جاری منتفی است

در حالی رئیس شورای رقابت از تصویب دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در جلسه هفته گذشته شورا خبر داده که طبق اعلام اعضای شورا این موضوع در این جلسه مورد بررسی قرار نگرفت.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، اوایل هفته گذشته شیوا رئیس شورای رقابت از دریافت اطلاعات شرکت‌های خودروساز و بانک مرکزی برای تعیین قیمت‌های جدید خودرو خبر داد و گفت: قرار است در جلسه این هفته شورای رقابت دستورالعمل سال گذشته قیمت‌گذاری خودرو بررسی و با تصویب آن روند تعیین قیمت‌های جدید خودرو مطابق این فرمول انجام شود.

وی با بیان “هفته آینده قیمت‌های جدید خودرو را اعلام خواهیم کرد” گفته بود: در حال حاضر نمی‌توان گفت، قیمت خودرو افزایش و یا کاهش می‌یابد اما در مجموع کارشناسان این شورا مستندات خودروسازان را بررسی و در نهایت قیمت‌های جدید را به‌استناد فرمول و نرخ تورم‌بخشی اعلام می‌کنند.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از جلسه چهارشنبه (٢٣ اردیبهشت ماه)  نشان داد علی‌رغم اظهارات رئیس شورا موضوع دستور العمل قیمت گذاری خودرو در جلسه هفته گذشته شورا مورد بررسی قرار نگرفته است.

قاضی‌پور یکی از اعضای ناظر شورای رقابت در همین ارتباط به تسنیم گفت: در حاشیه جلسه شورای رقابت مباحثی درباره افزایش قیمت خودرو میان اعضا مطرح شد که برخی مخالف این موضوع بودند زیرا نرخ تورم و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه نشان می‌دهد افزایش  قیمت خودرو منطقی نیست.

از صحبت‌های این عضو شورا می‌توان به این نتیجه رسید که عدم  تصویب دستور العمل قیمت گذاری خودرو در این جلسه شورای رقابت، اعلام قیمت‌های جدید خودرو را در هفته جاری منتفی خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *