آخرین اخبار

ایربگ‌های هوندا دردسرساز شد

شرکت هوندا، سومین کارخانه خودروسازی ژاپن اعلام کرد به علت نقص فنی در ایربگ‌های ساخت شرکت تاکاتا، نزدیک به ۵ میلیون از خودروهای خود را در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران، تویوتا و نیسان، رقبای هوندا، هم روز گذشته فراخوان مشابهی را به همین علت اعلام کردند.

با این فراخوان تعداد کل خودروهایی که فقط شرکت هوندا به علت همین نقص فنی جمع‌‌آوری می‌کند به 19 میلیون و 600 هزار دستگاه می‌رسد.

به گفته سخنگوی هوندا، فراخوان جدید شامل 4 میلیون و 890 هزار ایر بگ راننده یا مسافر در بیش از 20 مدل خودروی ساخت هوندا است که بین سال‌های 2002 تا 2008 تولید شده‌اند.

یک میلیون و 720 هزار دستگاه از این خودروها در ژاپن فروخته شده‌اند.

هوندا تصریح کرد:« تاکنون موردی از زخمی شدن و یا مرگ در ارتباط با خودروهایی که جمع‌آوری می‌شوند ، گزارش نشده است و  این فراخوان صرفا برای پیشگیری از حوادث احتمالی آینده است.

تاکنون چندین حادثه و 6 حادثه منجر به مرگ  به علت  نقص عملکرد ایربگ ساخت شرکت تاکاتا ژاپن  روی داده است که بیشتر آنها در آمریکا بوده است.

انفجار نابهنگام این ایربگ‌ها سبب پرتاب قطعات فلز و پلاستیک به روی مسافران شده است.

شرکت تاکاتا که از شرکت‌های بزرگ ساخت قطعات خودرو در ژاپن است، به  نادیده گرفتن چندین ساله این مشکل و مدیریت نادرست این بحران متهم است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *