آخرین اخبار

چگونه لک و چربی را از روی صندلی خودرو پاک کنیم؟

ممکن است روی روغنی که روی زمین ریخته است راه رفته باشید یا مداد شمعی یا لوازم آرایش، آن هم در یک روز گرم و آفتابی داخل خودرو جا مانده باشد. در این حالت نیاز خواهید داشت در اولین فرصت لک و چربی را از روی صندلی خودرو پاک کنید. اگر یک راهکار موثر واقع نشد، نا امید نشوید. راهکار دوم را به کار ببندید تا از شر چربی‌های روی صندلی راحت بشوید.

مرحله اول

از یک کارد، کاردک یا قاشق پلاستیکی استفاده کنید و چربی و روغن را از روی روکش صندلی بردارید.

مرحله دوم

مقداری مایع ظرفشویی را به طور مستقیم بر روی چربی بریزید و باقیمانده آن را نیز پاک کنید. به مایع ظرفشویی اجازه بدهید سه تا پنج دقیقه روی منطقه چرب باقی بماند. مایع داخل روکش نفوذ و چربی را حل می‌کند.

مرحله سوم

از یک ورق کاغذ خشک برای برطرف کردن مایع ظرفشویی از روی روکش استفاده کنید. اگر باز هم مقداری مایع باقی ماند، از یک اسفنج یا پارچه مرطوب کمک بگیرید. چندین بار اسفنج یا پارچه را آب‌کشی و مرحله تمیز کردن را تکرار کنید تا زمانی که مایع ظرفشویی به کلی پاک شود.

مرحله چهارم

لک به جا مانده از لوازم آرایش را با یک خمیر دندان سفید و معمولی (غیر ژلی) پاک کنید. خمیر دندان را روی لک بمالید، سپس خمیر دندان را با یک حوله مرطوب پاک کنید.

پاک کردن کفی‌ها- مرحله اول

با یک قاشق پلاستیکی، کارد یا کاردک، روغن و چربی را از روی کفی پاک کنید.

مرحله دوم

یک پاکت کاغذی تمیز روی لک چربی بیندازید. با اتوی داغ روی منطقه چرب بکشید تا چربی جذب پاکت کاغذی بشود. به عنوان جایگزین، می‌توانید از یک قطعه کاغذ روغنی نیز استفاده کنید، البته باید قسمت براق کاغذ را روی لک بگذارید. استفاده از اتو و کاغذ بیشتر برای پاک کردن لک ناشی از مداد شمعی کاربرد دارد.

مرحله سوم

روی هرگونه باقی‌مانده چربی مقداری شامپو فرش بپاشید سپس آن را با یک حوله خشک پاک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *