آخرین اخبار

پیشنهاد کاهش قیمت سی.ان.جی به شورای اقتصاد رفت

رئیس هیئت مدیر انجمن صنفی سی.ان.جی اعلام کرد که این انجمن پیشنهاد کاهش قیمت سی.ان.جی را به شورای اقتصاد ارائه داده است.

به گزارش کارنت، اردشیر دادرس در گفت‌وگویی، با اعلام اینکه پیشنهاد انجمن صنفی جایگاه‌داران این است که مجدد قیمت سی.ان.جی کاهش یابد گفت: پیشنهاد این انجمن کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت هر کیلو گاز طبیعی است.

وی با بیان اینکه در صورت پذیرش این پیشنهاد قیمت هر کیلو سی.ان.جی از 600 تومان به 500 تومان کاهش می‌یابد گفت: وزارت نفت هم با کاهش قیمت گاز طبیعی موافق است.

رئیس هیئت مدیر انجمن صنفی سی.ان.جی با اشاره به اینکه قیمت سی.ان.جی در ایران نسبت به قیمت سایر فرآورده‌های نفتی و سی.ان.جی در جهان گران‌تر است گفت: قیمت سی.ان.جی ایران 100 درصد گران‌تر از نرخ این سوخت در جهان است.

وی گفت: هم اکنون قیمت گاز طبیعی در ایران 60 درصد قیمت بنزین است این در حالیست که نسبت نرخ سی.ان.جی به بنزین باید 20 تا 30 درصد باشد.  ضمن این که سهم کمتر از چهار درصدی سی.ان.جی در سبد سوخت کشور نشان‌دهنده رقم بالای نرخ عرضه این گاز است.

به گزارش تسنیم، سال گذشته سید ناصر سجادی؛ مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه مصرف سی.ان.جی در چند سال اخیر تغییر نکرده است اذعان کرده بود: پایین بودن نرخ گاز طبیعی نسبت به بنزین، عامل مهمی برای افزایش جذابیت در مصرف این سوخت پاک است. باید جذابیت در این بخش بیش از پیش تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون میانگین قیمت بنزین به ازای هر لیتر 700 تومان است که با نرخ سی.ان.جی با هر متر مکعب 450 تومان فاصله چندانی ندارد، تصریح کرد: قیمت سی.ان.جی باید به گونه‌ای تعیین شود که نرخ این سوخت پاک نسبت به بنزین، فاصله محسوسی داشته باشد تا میل به مصرف آن افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در زمان نمایشگاه اعلام کرد که در صورت افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی احتمالاً قیمت سی.ان.جی جهت تشویق مصرف کنندگان ثابت خواهند ماند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *