آخرین اخبار

مهم ترین دلایل تصادفات در پایتخت

رئیس راهور تهران با بیان اینکه یکی از عوامل تصادف در پایتخت عدم توجه راننده به جلو است، گفت: تصاویر محیط اطراف راننده نیز می تواند در افزایش تصادفات تاثیرگذار باشد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر،سردار تیمور حسینی با بیان اینکه یکی از دلایل تصادفات در پایتخت، عدم توجه راننده به جلو است، گفت: خستگی و خواب آلودگی، خوردن و آشامیدن، صحبت کردن با سرنشینان خودرو، مشکلات روحی و روانی، استفاده از داروهای محرک بخشی از دلایلی هستند که باعث می شوند راننده به مقابل خود توجهی نداشته باشد. در کنار اینها تصاویر اطراف راننده نیز می تواند عاملی برای تصادفات باشد.

وی با بیان اینکه نباید تابلوهای تبلیغاتی تمرکز راننده را سلب کنند، گفت: عوامل محیطی مانند تابلوها، بیلبوردهای تبلیغاتی، بنرهایی که در حاشیه بزرگراهها وخیابانها نصب می شود باید به گونه ای جانمایی شود که تاثیری در دقت راننده نداشته باشند و نوشتار و تصاویر به گونه ای باشد که سریع پیام را منتقل کنند.

سردار حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر که به تازگی در سطح شهر پایتخت اجرایی شده بر آمار تصادفات تاثیری گذاشته است، گفت: اجرای این طرح تاثیری بر میزان تصادفات نگذاشته است و نگاه ما به بحث بیلبوردهای تبلیغاتی یک نگاه کارشناسی و علمی است و تفاوتی نمی کند که آثار تبلیغاتی بر روی آنها نصب شده باشد یا تجاری.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *