آخرین اخبار

پیشنهاداتی برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو

یک عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه لحاظ کردن قیمت پایه خودرو در سال ۹۳ مسیر را برای افزایش قیمت ها فراهم می کند، گفت: شورای رقابت برای جلوگیری افزایش قیمت خودرو پیشنهاداتی را به مسئولان مربوطه ارائه کرده است.

عیسی امامی با اشاره به اینکه براساس فرمول شورای رقابت قیمت‌های جدید خودرو براساس قیمت‌های پایه‌ و نرخ تورم بخشی خودرو در سال 93 تعیین می شود، اظهار داشت: هزینه های تولید در سال 93 برای تولیدکنندگان بسیار بالا بود این در حالی است که در سال جاری روند کاهشی نرخ تورم نشان از کاهش هزینه های تولید و مدیریت منابع دارد.

وی با اعلام اینکه امسال دولت با توجه به روند کاهشی نرخ تورم تعدیل نرخ سودهای بانکی را در دستور خود قرار داده است، افزود: اما لحاظ کردن قیمت پایه خودرو در سال 93 مسیر را برای افزایش قیمت ها فراهم می کند.

این عضو ناظر شورای رقابت، گفت: شورای رقابت برای جلوگیری افزایش قیمت خودرو پیشنهاداتی را به مسئولان مربوطه عنوان کرده است به نحوی که با کاهش قیمت تمام شده پول، تزریق و تأمین منابع واحدهای تولیدی و حمایت دولت از واحدهای تولیدی برای کاهش هزینه ها می توان مانع افزایش قیمت ها در حوزه صنعت خودرو شد.

امامی تصریح کرد: در مجموع دو شرکت خودروساز آنالیز قیمت تمام شده محصولات خود را به شورای رقابت ارسال کرده اند و قرار است این هفته کارشناسان شورا نظر خود را در مورد اطلاعات ارسالی خودروسازان اعلام کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *