آخرین اخبار

قیمت خودرو بعد از توافق هسته‌ای به هیچ وجه ارزان نمی‌شود

هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص افزایش قیمت اخیر قیمت خودرو اظهار کرد: وقتی مجلس نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از ۸ درصد به ۹ درصد افزایش داد، همه کالاها مشمول این قانون هستند که خودرو هم از این قاعده مستثنی نیست و افزایش قیمتی که در مدت اخیر بعد از تعطیلات هم رخ داد به همین دلیل بود.

به گزارش کارنت به نقل از نسیم ، وی با تشریح ساز و کار قانونی افزایش قیمت خودرو گفت: هر خودروسازی که تمایل به افزایش قیمت دارد باید به شورای رقابت نامه نگاری کند و این شورا هم باید براساس استدلاهای آن شرکت خودروسازی نظر خود را در این زمینه ارائه کند.

برای افزایش قیمت خودرو منتظر نظر شورای رقابت هستیم

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان موضع این شرکت در خصوص افزایش قیمت خودرو توضیح داد: گروه صنعتی ایران خودرو با ارائه دلایلی درخواست خود را برای افزایش قیمت به شورای رقابت ارائه کرده و تاکنون هیچ افزایش قیمتی بیش از یک درصد ابتدای سال اعمال نکرده است و منتظر نظر شورای رقابت در خصوص افزایش قیمت خودرو می باشد.

یکه زارع در خصوص انتظار مردم نسبت به کاهش قیمت خودرو بعد از بیانیه لوزان تصریح کرد: مردم به خودی خود توقعی در زمینه کاهش قیمت خودرو بعد از بیانیه لوزان و یا بعد از توافق هسته ای را ندارند ولی عده ای این توقع را ایجاد می کنند.

قیمت خودرو بعد از توافقات هسته ای به هیچ وجه کاهش نخواهد یافت

وی خاطرنشان کرد: ما به هیچ وجه برنامه ای برای کاهش قیمت خودرو نداریم ولی در صورت رونق فضای اقتصادی کشور بعد از توافقات هسته ای و کاهش تورم شیب افزایش قیمت خودرو کندتر از سال های گذشته خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو نوید افزایش قدرت خرید مردم بعد از توافق هسته ای را داد و عنوان کرد: بعد از توافق هسته ای انقدر رونق اقتصادی در کشور اتفاق خواهد افتاد که توان مردم برای خریدن خودرو بالا رفته و نیازی به کاهش قیمت خودرو نیست.

یکه زارع در پاسخ به این سوال که آیا شما با اکثر خودروسازان که قیمت فعلی خودرو را ناعادلانه می دانند و خواهان افزایش قیمت خودرو هستند موافقید یا خیر گفت: اعتقاد ندارم که قیمت خودرو در حال حاضر ناعادلانه است و باید از این مقدار فعلی بالاتر باشد و تنها در موضوع خودروی دنا با شورای رقابت اختلاف نظر داشتم که در نهایت مجبور شدم طبق قانون عمل کنم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *