آخرین اخبار

جایگزینی پراید در سال جاری

معاون برنامه ریزی تولید گروه خودروسازی سایپا گفت: تولید X۲۰۰ یا تیبا در سال جدید افزایش و تولید پراید کاهش می یابد.

محمد قربانی با بیان اینکه تولید تیبا در سال 93 کمتر از 20 درصد تولیدات سایپا بود، افزود: در سال جدید تولید تیبا به 35 درصد افزایش می یابد و در سال های آینده تیبا به تدریج جایگزین پراید می شود. وی با بیان اینکه در صددیم با توسعه بازارهای صادراتی، محصول پراید را به کشورهای دیگر صادر کنیم، گفت: البته تا زمانی که بازار کشش داشته باشد ، پراید همچنان تولید خواهد شد.

افزایش قیمت در گروه سایپا نداریم

قربانی درباره افزایش قیمت برخی از محصولات سایپا پاسخ داد: هر شرکت خودروسازی مقید به رعایت قوانین تنظیمی وزارت صنعت ، معدن و تجارت است و شورای رقابت قیمت محصولات را تعیین می کند. وی با بیان اینکه افزایش قیمت در گروه سایپا نداریم، گفت: به عنوان مثال در محصول ال 90 به علت آنکه این محصول به دو کیسه هوا یا ایربگ مجهز شد ، از شورای رقابت مجوز گرفتیم و افزایش قیمت یافت و هرگونه افزایش قیمتی منوط به مجوز شورای رقابت است.

قربانی درباره تولید ماشین های چینی در ایران گفت : محصولات چینی تنها 5 درصد تولیدات گروه سایپا را به خود اختصاص داده است. وی افزود : پیش بینی ما این است که این محصول نسبت به سایر محصولات چینی در بازار ایران خواهد درخشید. معاون سایپا گفت : اگر مشتری ایرانی محصولات چینی را بپسندد ، افزایش همکاری ها با شرکت های چینی در دستور کار خواهد بود./واحد مرکزی خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *