آخرین اخبار

موافق طرح زوج و فرد نبودیم/ میزان آلایندگی معیار تردد خودروها

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداری تهران، تاکید کرد: ساز و كارهای اجرایی ممنوعيت ورود و تردد خودروها در مناطقی از پایتخت موسوم به طرح محدوده كم انتشار آلايندگی، در دست بررسی است.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، مهندس سيد جعفر تشكري هاشمی، گفت: بايد به نقطه‌اي برسيم كه كل شهر تهران به پهنه‌اي كه ميزان انتشار آلاينده‌ها در آن به كمترين مقدار ممكن كاهش پيدا كرده، تبدیل شود.

وی افزود: از ابتدا با طرح زوج و فرد موافق نبوديم و اعتقاد داشته و داريم که شماره پلاك خودرو ملاك و معيار درستی براي مجاز يا ممنوع بودن ورود و تردد خودروها به مناطقی از شهر نيست و در اين ميان، ميزان آلايندگي هر خودرو مي‌تواند معيار و ملاك مناسبي به اين منظور باشد.

تشکری هاشمي با تاكيد بر اينكه علاوه بر خودروهاي آلاينده، موتورسيكلت‌هاي كاربراتوري نیز يكي از منابع اصلي آلودگي هوا محسوب مي‌شوند، اعلام كرد: متأسفانه استفاده از اين موتورسيكلت‌ها كه به شدت آلاينده هستند، به همين شدت از طريق شبكه‌هاي تلويزيونی تبليغ شده و به مردم توصيه مي‌شود تا با خريداري اين موتورسيكلت‌ها با حداقل قيمت، حداكثر آلودگي را به هوای شهر تحميل نمايند و اين در شرايطي است كه موتورسيكلت‌هاي برقي و لزوم استفاده از آن به عنوان یک وسيله نقليه پاك، مهجور و مظلوم واقع شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اينكه طرحي را به منظور ساماندهي آژانس‌هاي مسافربري و طرح ديگري را نیز جهت سامان‌بخشي به حمل و نقل بار و كالا در تهران تدوين كرده‌ايم كه بزودي به شورای اسلامي شهر تهران تقديم مي‌کنیم، اظهار كرد: قانون‌گذار، آژانس‌هاي مسافربري را به عنوان يكي از مدل‌هاي حمل و نقل شهري منظور و پيش‌بيني نموده که آژانس‌ها نيز از ساختاري مشابه ناوگان تاكسيراني برخوردار باشند.

تشكری هاشمي با بيان اينكه توجه بيشتر به مسائل رفاهی و معيشتي رانندگان آژانس‌ها و حمایت از این عزیزان و نیز ايجاد نظم و انضباط در آژانس‌هاي مسافربري با همكاري اتحاديه مربوطه از اهداف اين طرح است، تصريح كرد: شناسنامه‌دار كردن خودروهاي آژانس‌ و صدور كارت شناسايي براي رانندگان اين خودروها از طريق تأييد صلاحيت‌هاي فردي و فني راننده و خودرو از جمله ساز و كارهاي پيش‌بيني شده در طرح مذكور است.

وي در پايان با تأكيد بر پيش‌بيني حفظ و تقويت نظارت اتحاديه مربوطه بر مؤسسات اتومبيل كرايه در طرح ساماندهي آژانس‌هاي مسافربري، خاطرنشان كرد: بر اساس اين طرح، 1700 مؤسسه مجاز اتومبيل كرايه و بيش از 60  هزار راننده‌اي كه در قالب اين مؤسسات فعاليت مي‌كنند، زير پوشش قرار گرفته و اين مدل حمل و نقلي بر مبناي حقوق متقابل راننده و مسافر بازتعريف مي‌شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. من تا حالا فکر میکردم این همه دوربین نصب کردن ماشین ها رو جریمه کنن که یک روزه پول دوربین رو در بیارن و از فرداش پول جریمه ها رو که همش استفاده هست بین فقرا تقسیم کنن! ولی حالا. که نظر معاون ترافیک شهرداری رو خوندم تازه فهمیدم این دوربین ها رو گذاشتن از ماشین هامون( ارابه )عکس یادگاری بگیرن چند سال دیگه نشونمون بدن بگن این ماشین رو (لگن)30-40 میلیون بهت فروختن{خوب فروختن}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *