آخرین اخبار

عقد قرارداد با خودروسازان جهانی به شرط انتقال تکنولوژی باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قرارداد با خودروسازان مطرح جهانی باید به شرط انتقال تکنولوژی باشد، گفت: هدف از عقد قرارداد با خودروسازان مطرح جهانی، تولید خودروهای با کیفیت در کشور باشد و در تمام قراردادها باید بر انتقال تکنولوژی به کشور و سرمایه گذاری آنها در ایران تاکید شود.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری مجلس،حمیدرضا فولادگر ، درخصوص اخبار منتشرشده مبنی براحتمال حضور خودروسازان آمریکایی و اروپایی در ایران، گفت: ایران می تواند با تمام کشورها به جز رژیم اشغالگر قدس فعالیت های اقتصادی داشته باشد و هیچ ممنوعیتی در این زمینه وجود ندارد، به شرطی که این همکاری پس از طی مسیرهای قانونی باشد.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی افزود: البته همکاری هایی اینچنین نیازمند اخذ ضمانت های معتبر است تا بروز مشکلات سیاسی مانند تحریم،موجب لغو یکطرفه قرارداد از سوی آنها نشود.

وی لغو قرارداد را منجر به بروز آسیب به اقتصاد کشورعنوان کرد و ادامه داد: بطورمثال آمریکا با ایران خصومت دارد و نباید یک بنگاه اقتصادی آمریکایی از خصومت های سیاسی این کشور تاثیر بگیرد.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن درمجلس تصریح کرد:موضوع دیگر،طی کردن مسیر رقابت ازسوی خودروسازان خارجی است، یعنی نباید یک تولیدکننده به دلیل آمریکایی یا اروپایی بودن مسیر رقابت را طی نکند،چراکه اکنون بسیاری از خودروسازان مطرح آسیایی با خودروهای باکیفیت در ایران حضور دارند و خودروهای سایر کشورها نیز باید به همین حالت در کشور رقابت کنند.

به گفته این نماینده مردم در مجلس نهم،ما برای واردات خودرو باید به سمتی حرکت کنیم که انتقال تکنولوژی به کشور انجام شود و این موضوع، امری ضروری و مورد توجه است.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی بیان کرد:هدف از عقد قرارداد با خودروسازان مطرح جهانی، تولید خودروهای با کیفیت در کشور است و در تمام قراردادها باید بر انتقال تکنولوژی به کشور و سرمایه گذاری آنها در ایران تاکید شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *