آخرین اخبار

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان:مردم از خودروهای قدیمی خسته شده‌اند

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: مردم از خودروهای قدیمی تولیدی ایران خودرو و سایپا خسته شده‌اند، اما این شرکت‌ها همچنان به تولید این خودروها ادامه می‌دهند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا ، محمد جعفری اظهار کرد: میانگین عمر تولید یک خودرو در جهان حداکثر پنج سال است.

جعفری با بیان این‌که تقریبا در هیچ کجای دنیا مصرف‌کنندگان خودرویی که بیش از یک دهه از آن تولید می‌شود را نمی‌خرند، خاطر نشان کرد: با این حال در ایران مصرف‌کنندگان چاره‌ای جز خرید این خودروها ندارند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: متاسفانه ایران خودرو و سایپا بازار صنعت و بازار خودروی ایران را انحصاری کردند و تحت همین انحصار خودروهایی را که پلت‌فرم آنها مربوط به سه دهه پیش است، همچنان تولید می‌کنند.

وی افزود: این وضعیت در حالی است که مصرف‌کنندگان ایرانی نیز به دلیل بالا‌بودن تعرفه و دیگر هزینه‌های واردات خودرو چاره‌ای جز خرید خودروهای در حال تولید از سوی دو خودروساز بزرگ داخلی ندارند و مجبورند هر آنچه را که آنها تولید می‌کنند بخرند.

جعفری با بیان این‌که امیدواریم شورای رقابت موضوع انحصار را از زاویه خودروهای قدیمی در حال تولید نیز بررسی کند، تصریح کرد: مطمئنا تولید خودروهای قدیمی و مجبور بودن مردم به خرید آنها اقدامی ضد رقابتی است، بنابراین شورای رقابت می‌تواند خودروسازان بزرگ را مجبور به توقف تولید خودروهای قدیمی کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *