آخرین اخبار

یوزپلنگ ایرانی در رالی خاورمیانه هم می تازد

نماینده ایران در رقابت‌های رالی خاورمیانه گفت: نقش یوزپلنگ ایرانی روی خودروهای شرکت کنندگان ایرانی در رالی خاورمیانه در استان فارس نقش خواهد بست.

به گزارش کارنت، لاله صدیق در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: رالی خاورمیانه اولین رالی است که درایران بصورت رسمی برگزارمی شود و برهمین اساس روی خودروهای شرکت کنندگان کشورمان طرح یوز ایرانی و پرچم مقدس ایران نقش خواهد بست.
وی اضافه کرد: در واقع پرچم مقدس ایران جلو‌تر از یوز ایرانی که در حال دویدن است به تصویر کشیده شده است.
تصویر یوزپلنگ ایرانی با هدف جلب توجه جامعه جهانی برای حمایت از این گونه نادر حیوانی و جلوگیری از انقراض آن پیش از این روی پیراهن ملی پوشان فوتبال ایران در جام جهانی 2014 نقش بسته بود.
صدیق در نخستین دوره رقابت‌های رالی خاورمیانه که بصورت آزمایشی سال گذشته به میزبانی ایران در شیراز برگزار شد، به عنوان تنها زن اتومبیلران حضور یافت و از سوی فدراسیون اتومبیلرانی ایران بانوی بر‌تر این رقابت معرفی شد.
وی درباره این میزبانی که طی روزهای16تا 18 اردیبهشت ماه جاری دراستان فارس خواهد بود، گفت: مهم‌ترین اتفاقی که طی این سال‌ها برای خانواده اتومبیل رانی رخ می‌دهد برگزاری این رالی است که برای کشورمان حائز اهمیت است.
صدیق افزود: یکی از مهم‌ترین اتفاقات پیش رو در این رقابت‌ها موضوع استاندارد سازی خودروهای شرکت کننده‌های ایرانی متناسب با قوانین فدراسیون جهانی است.
وی گفت: خودروهای شرکت کنندگان در این رقابت وارد ایران شده ودر گمرگ هستند تا مقدمات اخذ پلاک آن‌ها برای حضور فراهم شود.
این اتومبیلران شرکت کننده در این رقابت‌ها از حضور یک اتومبیلران زن دیگر از قطر در این رالی خبرداد وگفت: این خانم در واقع آلمانی است اما در تیم قطرحضور دارد که در رالی شرکت می‌کند.
صدیق درباره نوع خودروهای شرکت کنندگان ایرانی دراین رالی گفت: من به همراه حسن اکبر‌نژاد دیگر اتومبیل برای نخستین بار با تیم جدید و با خودرو  میتسوبیشی  شرکت می‌کنیم. شرکت آرین موتور درواقع این خودرو را در اختیار ما قرار داده که محصول 2014 است.
وی اظهارداشت: انتخاب این نوع از خودرو به دلیل آن است که باید خودرو‌ها همولوگ یعنی متناسب با استاندارد روز باشند که این خودرو نیز مورد تایید فدراسیون اتومبیلرانی ایران قرار گرفته است.
پیش‌تر عنوان شد که خودروهای این دو شرکت کننده 206 و ال نود است.
قهرمان اتومبیلرانی ریس کشور درباره تامین قطعات ایمن سازی این خودرو‌ها نیزتوضیح داد: تمامی قطعات آن ازتولید کنندگان اروپایی تهیه شده و حدود 80میلیون تومان هزینه داشته است.

rally

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.