آخرین اخبار

آغاز به کار سومين نمايشگاه تخصصي قطعات خودرو

به گزارش کارنت، سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودروهای سنگین و ماشین‌آلات راهسازی در هتل المپیک دیروزآغاز به کار کرد. در این نمایشگاه که تا دوازدهم اردیبهشت برپاست، سازندگان قطعات خودرو و ماشین‌آلات، آخرین دستاوردهای فنی، محصولات و تولیدات خود را در معرض دید کارشناسان و همکاران خود در صنعت خودرو‌سازی قرار داده‌اند.

این نمایشگاه را اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات تهران برگزار کرده است تا علاوه‌بر افزایش اعتماد تولید‌کنندگان خودرو و مصرف‌کنندگان به قطعه‌سازان و تولید‌کنندگان لوازم یدکی ارتباط زنجیره تولید، توزیع و مصرف‌کنندگان قطعات خودرو تقویت شود. در سال‌های اخیر ساخت و ورود قطعات یدکی بی‌کیفیت و نامرغوب به بازار لوازم یدکی خودرو سبب کاهش اعتماد مصرف‌کنندگان به چنین کالاهایی شده است و اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل تلاش کرده است تا با برپایی چنین نمایشگاه‌هایی درخصوص سازندگان و فعالان بازار تولید و عرضه قطعات یدکی که مورد تایید اتحادیه و دارای استانداردهای لازم هستند، اطلاع‌رسانی کند.

همچنین واردات بی‌رویه لوازم یدکی با کیفیت پایین از خارج، تعدد سازندگان و نبود نظارت کافی بر قطعه‌سازان سبب شده است بیشتر واحدهای تولیدی مجاز، با حداکثر 50 درصد ظرفیت فعالیت کنند که همین موضوع، افزایش قیمت تمام شده کالا را به‌دنبال دارد و در نتیجه مصرف‌کنندگان به کالاهای بی‌کیفیت خارجی گرایش بیشتری پیدا کرده‌اند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.