آخرین اخبار

لوازم یدکی خودرو در بازار برچسب‌گذاری و قابل رهگیری شد

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو اعلام کرد: با استفاده از برند شناسا، قطعات و لوازم یدکی با کیفیت و دارای گارانتی عرضه می‌شوند که بر این اساس قابل رهگیری هستند.

به گزارش کارنت علی اکبر بخشی در گفت‌وگویی با اشاره به ثبت برند شناسا اظهار کرد: این شرکت در صنف تاسیس شده تا با معرفی و تایید کالاهای با کیفیت و با اصالت از منافع مصرف کننده و جایگاه صنف حمایت کند. همچنین کالاهای مورد تایید، شناسنامه دار و دارای استانداردهای لازم را این شرکت تحت برند شناسا، برچسب‌گذاری کرده و قابل رهگیری است.

ایجاد توازن بین تولید و توزیع قطعات در کشور

وی اظهار کرد: در حال حاضر ورود قطعات بی‌کیفیت خودرو به بازار باعث ایجاد نگرانی در تولیدکنندگان و مصر‌ف‌کنندگان شده که برای حل این مشکل، طی تفاهمی که با تولیدکنندگان قطعات خودرو داشتیم، قرار است توازن بین تولید و توزیع قطعات در کشور ایجاد شود. چون یک قطعه خودرو ممکن است چند دست بچرخد تا به مصرف‌کننده برسد و در این شرایط، ابهام زیادی در مورد قیمت قطعات وارداتی که عمدتا بی‌کیفیت هستند، مطرح است.

برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین آلات تهران از امروز

بخشی در ادامه با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین آلات تهران که از امروز – نهم اردیبهشت – به مدت چهار روز در تهران برگزار می‌شود، گفت: یکی از مهمترین انگیزه هایی که ما را بر آن داشت تا این نمایشگاه تخصصی را برگزار کنیم، ضرورت ها و نیازهای اتحادیه و صنف لوازم یدکی خودرو بود، چون حقیقت امر این است که ما در این نمایشگاه، فعالان حوزه توزیع، تولیدکنندگان، واردکنندگان و صاحبان برند را دور هم جمع کردیم، تا برای مصرف‌کنندگان روشن شود حامی چه گروه هایی هستیم که محصولاتشان با اعتماد و اطمینان بیشتری قابل استفاده است.

بعضی از قوانین به قدری از عمرشان گذشته که دیگر کارایی ندارند

وی از دولت خواستار شد که اختیارات بیشتری به اتحادیه بدهد تا فعالانه تر عمل کند و در عین حال اظهار کرد: بعضی از قوانین به قدری از عمرشان گذشته که دیگر کارایی ندارند و در این زمینه برخورد با متخلف و نظارت در مبدأ را نداریم و نمی‌توانیم قیمت‌ها را تعیین کنیم .چون همه این‌ موارد در تصدی دولت است و بازار در اصناف اداره نمی‌شود.

مسئولیت نظارت بر کیفیت، قیمت و کمیت بر عهده ما نیست

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو در عین حال تاکید کرد: مسئولیت نظارت بر کیفیت، قیمت و کمیت بر عهده ما نیست. این در حالی است که باید برای نبود هر یک پاسخگو باشیم چون نگرانی نسبت به بی اعتمادی در بین مصرف کنندگان این حوزه وجود دارد و به دنبال این هستیم که اعتماد را به مصرف کننده برگردانیم اما در این زمینه خلأهای قانونی بسیاری وجود دارد.

وی تاکید کرد: خود را وکیل و مدعی مصرف کننده می دانیم و در تلاشیم از ورود کالاهای بی کیفیت در کشور جلوگیری کنیم. همچنین در ساماندهی و اصلاح روند بازار این صنف و موضوع کالاهای بی نام و نشان یا بی کیفیت ایفای نقش کنیم لذا معتقدیم این نمایشگاه می تواند تا حدی در این بخش کمک کننده باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.