آخرین اخبار

افزایش 15 درصدی قیمت خودروهای وارداتی تکذیب شد

رئیس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت : از ابتدای سال جدید تاکنون بازار خودرو خودروهای داخلی و وارداتی با رکود شدید همراه است و عملا معامله ای در بازار صورت نمی گیرد.

غلامحسين قاسميان افزود : با وجود رکود فعلی بازار ، قیمت خودروهای داخلی حداقل 200 تا 300 هزار تومان بابت یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده افزایش قیمت داشته هر چند در برخی از خودروها نیز به دلیل نصب برخی از آپشن ها نیز درصدی افزاش قیمت را نیز شاهدیم.

وی با اشاره به برخی خبرها مبنی بر احتمال افزایش 15 درصدی قیمت خودروهای وارداتی گفت : البته قیمت خودروهای وارداتی به جهت قانون جدید واردات و قیمت متفاوت گواهی اسقاطی بر قیمت خودروهای وارداتی تاثیر داشته اما این رقم قطعا 15 درصد نبوده و پیش بینی می شود حدود 3 تا 4 درصد باشد.

وی تصریح کرد : با وجود رکود حاکم بر بازار وارداتی تاکنون هیچ کاهش قیمتی در بازار خودروهای وارداتی صورت نگرفته است و بعضا برخی از اشخاص به دلیل شرایط خاص ، با درصدی کمتر و گاها زیر قیمت ، خودروشان را عرضه می کند که تبعا این شامل همه خودروهای وارداتی نمی شود.

رئیس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در ادامه با اشاره به تقاضای خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو تاکید کرد : افزایش دستمزد، نرخ بیمه و مالیات و غیره تبعا در قیمت خودرو نیز تاثیر گذاشته و پیش بینی می شود که افزایش بیش از رقم های فعلی را در قیمت خودروهای داخلی داشته باشیم.

قاسمیان افزود : تا زمانی که قیمت خودروهای داخلی مشخص نشود بازار خودرو از سرگردانی و رکود خارج نخواهد شد بنابراین انتظار می رود که مسئولین هر چه سریعتر تصمیمات لازم را در این ارتباط اتخاذ و بازار خودرو را از بلاتکلیفی خارج کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.