آخرین اخبار

طرح کنترل آلايندگي خودروها تا پايان خرداد نهايي مي شود

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت : بر اساس طرحی که در شورای اسلامی شهر تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در دست تهیه است، محدودیت تردد خودروها بر اساس پلاک آنها از بین خواهد رفت.
اقبال شاکری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: بر این اساس طرح زوج و فرد خودروها اجرا نخواهد شد و به جای آن طرح کنترل آلایندگی خودروها به اجرا گذاشته خواهد شد.
وی گفت : این طرح تا پایان خرداد نهایی و پس از تصویب شورای ترافیک تهران و طرح در صحن شورای اسلامی شهر تهران ابلاغ خواهد شد.
شاکری افزود: برای کنترل آلایندگی خودروها شاخصه هایی از جمله سال ساخت ، مدل خودرو ، استاندارد فنی خودرو و دارا بودن معاینه فنی به صورت سیستماتیک مدنظر قرار خواهد گرفت.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس این طرح خودروها از نظر میزان آلایندگی دسته بندی خواهند شد که خودروهای بدون آلایندگی خودروی سبز نامیده شوند و کنترل خودروها نیز به طور کامل از طریق دوربین های هوشمند صورت خواهد پذیرفت.
شاکری با اشاره به اینکه در این طرح جرایم خودروها بر اساس آلایندگی محیطی برای آنها منظور می شود، افزود: برای تردد غیرقانونی خودروهای آلاینده در سطح شهر علاوه بر جریمه ، عوارض آلایندگی نیز اخذ می شود و امسال هم این عوارض برای خودروهایی که به صورت غیر مجاز وارد محدوده طرح ترافیک می شوند اخذ می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.