آخرین اخبار

ساینا نیمه دوم امسال به بازار عرضه می شود

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه خودروسازی سایپا از برنامه ریزی این شرکت جهت دستیابی به رشد 40 درصدی تولید در سال 94 خبر داد و گفت :  افزایش تولید مهمترین سرفصل از برنامه های گروه سایپا در سال 94 است چرا که معتقدیم که عبور از بحران فعلی در صنعت خودرو با افزایش تولبد محقق می شود.

محمد قربانی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه چند دستور کلیدی در دستور کار گروه سایپا قرار دارد افزود : البته این دستورات در سال های 92 و 93 دنبال گردید و با شدت بیشتری در سال 94 در دستور کار گروه قرار دارد.

وی در ادامه از راه اندای خط تولید خودرو هاچ بک ساینا در سال جاری خبر داد و گفت : پیش بینی می شود در نیمه دوم امسال محصول ساینا به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه شود.

وی افزود : همچنین علاوه بر تولید وانت 151 ، تولید خودرو آریو(S300 )  در گروه سایپا آغاز شده است که پیش بینی می شود با کسب مجوز شماره گذاری از اواخر اردیبهشت ماه به بازار عرضه شود.

وی  گفت : در سایپا علاوه بر محصول 211 یا همان تیبا هاچ بک و تولید سراتو نیز  آغاز و تاکنون 3500 دستگاه از این محصول تولید و به بازار عرضه شده است همچنین تولید انبوه دو محصول H220 , H230 را از خانواده برلیانس را در سایپا آغاز و به زودی به بازار عرضه می شود.

وی همچنین به بحث تولید ساندرو در شرکت پارس خودرو اشاره کرد و اظهار داشت : ساندرو نیز از محصولات رنو است که به دلیل عدم همکاری شرکت رنو تولید آن تاکنون آغاز نشده است چرا که این امر نیازمند تقویت همکاری این شرکت  است متاسفانه  هم اکنون بخش قابل توجهی از ظرفیت تولید ال90 در شرکت پارس خودرو به جهت عدم همکاری از دست رفته است و این محصول نیز از خانواده این محصول است با همین مشکل مواجه شده است انتظار می رود با گشایشی که در آینده  ایجاد خواهد شد شاهد افزایش تولید ال90 و آغاز تولید ساندرو باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.