آخرین اخبار

زمان توقف تولید پراید مشخص نیست

معاون برنامه‌ریزی و تولید سایپا گفت: تعهدات معوق سایپا 12 هزار دستگاه خودرو است که از سال 93 به 94 منتقل شده است.

محمد قربانی امروز در نشست خبری با بیان اینکه تحریم‌ها استفاده از ظرفیت‌های موجود را تغییر داده و تولید تا 50 درصد کاهش یافت، به اهداف گروه خودروسازی سایپا اشاره کرد و اظهار کرد: در سال 93 در مقایسه با سال 92 حدود 33 درصد افزایش تولید داشتیم یعنی از 314 هزار دستگاه در سال 92 به 420 هزار دستگاه در سال 93 رسیدیم.
معاون برنامه‌ریزی و تولید ساپیا با بیان اینکه اولویت اول سایپا افزایش تولید است افزود: برای سال 94 نیز تولید 584 هزار دستگاه را در دستور کار قرار دادیم که در این راستا در فروردین ماه امسال 23 هزار دستگاه تولید کردیم که نسبت به فروردین 93 افزایش 30 درصدی داشته‌ است.
وی با اشاره به اینکه اولویت بعدی ما توسعه صادرات است گفت: در سال 93 نسبت به 92 افزایش 120 درصدی در صادرات داشتیم که طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است امسال افزایش 110 تا 120 درصدی را نسبت به سال 93 داشته باشیم.
قربانی ادامه داد: طبق دستور وزارت صنعت باید از لحاظ منابع ارزی مستقل شویم از این رو توسعه صادرات می‌تواند به تأمین منابع ارزی مورد نیاز کمک کند.
وی ادامه داد: توسعه محصول اولویت سوم ما است تا از این طریق تنوع‌بخشی و افزایش کیفیت در محصولاتمان به عنوان یک نیاز واقعی اجرا کنیم.
معاون برنامه‌ریزی تولید سایپا  در مورد زمان توقف تولید خودرو پراید گفت: x100 محصولی است که همچنان در بازار مورد استقبال قرار می‌گیرد و تا زمانی که این کشش وجود داشته باشد تولید ادامه می‌یابد اما به صورت تدریجی از روند تولید این محصول کاسته می‌شود.
وی ادامه داد: سال گذشته سهم x200 در سبد ما 20 درصد بود ولی امسال با توجه به برنامه‌ کاهش تولید x100 این سهم به 35 درصد افزایش خواهد یافت تا قطعه‌سازان و ارایه دهندگان خدمات پس از  فروش ظرفیت خود را به x200 برسانند.
قربانی در ادامه با بیان اینکه هنوز مذاکرات با رنو نهایی نشده است گفت: افزایش قیمت خودرو منوط به دستورات وزارت صنعت و شورای رقابت است و خودرو ساز به تنهایی نمی‌تواند افزایش قیمتی داشته باشد از این رو شرکت سایپا تا کنون هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.