آخرین اخبار

زمزمه احتمال افزایش 15 درصدی قیمت خودروهای وارداتی

در شرایط رکود بازار خرید و فروش خودروهای داخلی، زمزمه افزایش ۱۵ درصدی قیمت خودروهای وارداتی در بازار به گوش می‌رسد.

به گزارش  کارنت به نقل از تسنیم، در حالی هفته اول دومین ماه سال ۹۴ سپری می‌شود که بازار خرید و فروش خودرو همچنان در رکود بسر برده و کمتر خریدی در آن صورت می‌گیرد. فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز هیچ تحرکی در بازار اتفاق نیافتده و مردم در انتظار رفع بلاتکلیفی قیمت خودرو هستند.

یکی از فروشندگان خودرو در همین ارتباط  گفت: رکود بازار خودرو اواخر اردیبهشت یا اواسط خرداد ماه برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هنوز برخی شرکت‌های خودروساز تولیدات خود را وارد بازار نکرده اند، افزود: البته این موضوع چیز جدیدی نیست به عنوان نمونه در سال گذشته ایران خودرو اوایل خرداد ماه اولین سری محصولات خود را وارد بازار کرده بود.

این فعال بازارخودرو در ادامه با بیان اینکه در بازار خودروهای وارداتی هم زمزمه افزایش ۱۵ درصدی قیمت‌ها به گوش می رسد، تصریح کرد: قرار است به میزان خودروهای وارداتی اسقاط خودروهای فرسوده انجام شود که همین امر هزینه‌هایی را به واردکنندگان تحمیل می‌کند.

بحث افزایش قیمت خودروهای وارداتی در حالی مطرح است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اول اسفند ماه سال گذشته ضوابط تعیین قیمت فروش خودروهای وارداتی را اعلام کرد که باید دید، این افزایش قیمت آیا در راستای این ضوابط هست یا خیر؟

امروز در بازار خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ باقیمت ۳۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ، پژو پارس سال ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، رنو تندر ۹۰ مدل E۱ حدود ۴۳ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در میان سایپا ۱۳۱ مدل SE پایه گاز سوز و سایپا ۱۳۲ مدل SE به ترتیب با قیمت‌های ۲۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می شود. همچنین تیبا ۲ هاچ بک نیز با قیمت ۲۸ میلیون تومان و تیبا EX یورو۴ حدود ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.