آخرین اخبار

تردد این خودروها در تهران ممنوع!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از ممنوعیت تردد برخی خودروها در شهر تهران از سال 94خبر داد.

رحمت‌الله حافظی در نشست خبری با اشاره به مصوبه شورای عالی ترافیک شهر تهران گفت: بر اساس این مصوبه و مصوباتی که در شورای شهر تهران به تصویب رسیده است، ورود و تردد همه موتورسیکلت‌های بنزینی در بخشی از محدوده منطقه 12(بازار) از ابتدای مهر امسال برای تمام ساعات شبانه ‌روز و تمام روزهای سال ممنوع است.

وی با اشاره به مصوبه هیئت دولت در سال 87 در خصوص لزوم تقسیم بندی خودروها از منظر فرسودگی و آلایندگی افزود: سن فرسودگی کامیون 20 سال، اتوبوس بیرون شهری 12 سال ، اتوبوس درون شهری 10 سال و سن فرسودگی مینی بوس ها 8 سال است.

حافظی گفت: از ابتدای مهر، تردد وسایل نقلیه ‌ای که دارای کلاس آلایندگی قرمز هستند، در کل شهر تهران و در تمام ساعات شبانه‌روز و روزهای تعطیل ممنوع خواهد بود.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: از ابتدای مهر فعالیت کامیون ‌ها با پلاک ‌های غیرتهران در شهر تهران ممنوع است و این وسایل نقلیه فقط اجازه عبور دارند.

حافظی با اعلام ممنوعیت تردد تاکسی های پیکان از دی امسال در محدوده طرح ترافیک اعلام کرد: سازمان تاکسیرانی موظف شده است در فرصتی 10 ماهه برای تبدیل 17 هزار خودرو فرسوده با اولویت شش هزار و 500 پیکان تاکسی اقدام کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.