آخرین اخبار

ممنوعیت‌های جدید تردد برای خودروهای آلاینده در تهران

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از ممنوعیت تردد برخی خودروهای آلاینده از اول مهرماه خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، رحمت‌الله حافظی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به مصوبه شورای عالی ترافیک شهر تهران گفت: براساس این مصوبه و مصوباتی که در شورای شهر تهران به تصویب رسیده است، ورود و تردد کلیه موتورسیکلت‌های بنزینی در محدوده منطقه 12 (بازار) از ابتدای مهرماه سال جاری برای تمامی ساعات شبانه‌روز و حتی اعیاد ممنوع خواهد شد.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه 7 شهریورماه سال 87 هیات دولت، خودروها باید از منظر فرسودگی و آلایندگی تقسیم شوند، افزود: سن فرسودگی کامیون 20 سال، اتوبوس بیرون شهری 12 سال و اتوبوس درون شهری 8 سال تخمین زده شده است و از ابتدای مهرماه تردد وسایل نقلیه‌ای که دارای کلاس آلایندگی قرمز هستند، در کل شهر تهران و در تمام ساعات شبانه‌روز و روزهای تعطیل ممنوع خواهد بود.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: از ابتدای مهرماه فعالیت کامیون‌ها با پلاک‌های غیرتهران نیز در تهران ممنوع و تنها در موارد عبوری مجاز هستند.

حافظی همچنین افزود: تاکسی‌های پیکان نیز از دی‌ماه امسال مجاز به تردد در محدوده ترافیک نیستند و سازمان تاکسیرانی موظف شده است که نسبت به خروج 17 هزار تاکسی فرسوده اقدام کند که فرصت 10 ماهه‌ای برای مطالعات و بودجه‌ریزی به آنها داده شده است که اولویت این سازمان نیزخروج 6900 تاکسی پیکان است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.