آخرین اخبار

افزایش نرخ خودروفعلا منتفی است/پیشنهاد 2 هزارمیلیاردی یارانه تولید

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه خودروسازان هنوز پیشنهادی برای افزایش قیمت به شورای رقابت نداده‌اند، گفت: وزارت صنعت پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان یارانه برای صنعت و معدن در سال ۹۴ را به دولت پیشنهاد داد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، محسن صالحی نیا در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، گفت: بر طبق قانون بودجه سال ۹۴ سهم تولید در یارانه ها در کارگروهی با مسئولیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی بررسی شده و از دو هفته قبل کارگروه های مربوطه تشکیل شده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: وزارت صنعت عضو این کارگروه است و پیشنهادات اولیه را برای یارانه تولید ارائه کرده که بر این اساس برای بخش صنعت و معدن ۲ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است. این یارانه قرار است در قالب یارانه سود تسهیلات به واحدهای تولیدی اختصاص یابد.

وی در ادامه در خصوص افزایش قیمت خودرو در سال ۹۴، گفت: با توجه به اینکه بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، خودروی سواری در فهرست کالاهای انحصاری قرار گرفته است، نیاز است تا از سوی شورای رقابت بر اساس فرمول تعیین شده قیمت گذاری شود که بر این اساس هزینه های مترتب بر تولید از جمله نرخ تورم باید لحاظ شود.

صالحی نیا در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر گفت: درخواست وزارت صنعت به شورای اقتصاد برای خروج خودرو از فهرست کالاهای انحصاری هنوز بررسی نشده و در دستور کار شورای اقتصاد قرار دارد.

به گفته صالحی نیا در حال حاضر هیچ افزایش قیمتی برای خودرو در دستور کار نیست و تا آنجا که اطلاع دارم خودروسازان نیز پیشنهادی به شورای رقابت نداده اند. ضمن اینکه آنها می توانند استدلال ها و محاسبات خود را به شورای رقابت ارائه دهند، اما فعلا افزایش قیمت خودرو در دستور کار نیست.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.