آخرین اخبار

احتمال اعلام قیمت‌های جدید خودرو در اواخر اردیبهشت

یک عضو شورای رقابت از احتمال اعلام قیمت‌های جدید خودرو در اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل ازتسنیم، عیسی امامی  با اشاره به اینکه قیمت های جدید خودرو براساس فرمولی که شورای رقابت در سال گذشته تدوین کرده بود تعیین خواهد شد، اظهار داشت: فاکتورهای نرخ تورم‌بخشی خودرو ، کیفیت و بهره‌وری از جمله عوامل تعیین قیمت های جدید هستند و براساس اطلاعات این فاکتورها و قرار دادن آنها در فرمول قیمت خودرو مشخص خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در روند بررسی قیمت ها رعایت کیفیت در تولیدات از  معیارهای اصلی بشمار می آید، افزود: اگر خودروسازان کیفیت خودروی تولیدی خود را بهتر کنند از سوی شورای رقابت جایزه دریافت می کنند وگرنه در صورت بی‌‌کیفیت باقی ماندن خودروهای تولیدی امتیاز مربوطه از آنها کسر می‌شود.

این عضو ناظر شورای رقابت اضافه کرد: هنوز نرخ تورم بخشی خودرو از سوی بانک مرکزی به این شورا ارسال نشده است اما به نظر می رسد در اواسط اردیبهشت ماه سیاست های پولی سیستم بانکی تعیین و نرخ تورم بخشی سال 93 هم به شورای رقابت ارسال شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه های تولید در مقایسه با سال گذشته بیشتر شده است، تصریح کرد: سیستم بانکی باید با توجه به روند کاهش نرخ تورم سیاست های مناسبی را برای نرخ سپرده ها و تسهیلات بانکی اتخاذ کند  تا در ادامه اجرای این تصمیم بخشی از هزینه های واحدهای تولیدی کاهش پیدا کند. البته باید این نکته را متذکر شوم که واحدهای تولیدی نباید هزینه های مالی خود را بر هزینه های تولید تحمیل کرده و قیمت تمام محصولات خود را به همین دلیل بالا اعلام کنند.

امامی اضافه کرد: اگر بانک مرکزی در طول هفته های اخیر نرخ تورم بخشی را به شورا ارسال کند احتمالا در روزهای پایانی اردیبهشت ماه قیمت های جدید خودرو براساس فرمول تعیین خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.