آخرین اخبار

چه زمانی برای خرید خودرو مناسب است؟

با توجه به افزایش خودسرانه قیمت خودرو از سوی خودروسازان در سال جدید، اما این بازار در آستانه اردیبهشت ماه همچنان راکد بوده و مردم در انتظار به سر می برند.

 به گزارش کارنت، با توجه به افزایش خودسرانه قیمت خودرو از سوی خودروسازان در سال جدید، اما این بازار در آستانه اردیبهشت ماه همچنان راکد بوده و مردم در انتظار به سر می‌برند.
بعد از تعطیلات نوروز، خودروسازان به بهانه افزایش یک درصدی مالیات قیمت خودروهای داخلی را یک درصد افزایش داده و این اقدام از سوی شورای رقابت، قانونی اعلام شد؛ اما با این وجود تاکنون هیچ تاثیری بر رکود این بازار نداشته است.
بر اساس این گزارش قیمت خودروهای داخلی از ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تغییر یافته اما خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در این خصوص به میزان گفت: بازار خودرو در اردیبهشت با خرید نمایشگاه داران کمی به جنبش در می آید و در ادامه تقاضای مردم در خرداد ماه بالا رفته و رونق خوبی می‌گیرد.
به گفته حسن زمانی افشار، امسال به دلیل تحولات اخیر، موقعیت بازار کمی با گذشته تفاوت داشته و هنوز مشخص نیست چه تغییری در بازار خودرو صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود وضعیت بازار خودرو در آینده، مطلوب و رو به رونق باشد البته اگر قیمت ارز کاهش یابد تاثیر بسیار مستقیم در بازار خودرو و همچنین کاهش قیمت‌ها خواهد داشت. بنابراین باید منتظر ماند تا تحولات آینده مشخص شود تا بتوان وضعیت قیمت‌ها را تحلیل کرد.
بر اساس این گزارش آمار قیمت خودروهای داخلی در حال حاضر عبارت است از: سمند LX سفید ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو پارس سفید دوگانه سوز که هفته گذشته ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، معامله می شد در حال حاضر با قیمت ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.
پژو V۸ ، با قیمت ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، تیبا ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ به قیمت ۳۰ میلیون ۶۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ سفید ۲۱ میلیون، تندر ۹۰ سفید ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
رانا ۳۳ میلیون و۲۰۰ هزار تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.