آخرین اخبار

مخالفت شورای رقابت با افزایش قیمت خودرو در سال جاری

عضو ناظر شورای رقابت گفت : شورای رقابت در جلسه روز گذشته با هر گونه افزایش قیمت خودرو در سال جاری مخالفت کرد.

محمد علی مددی اظهار داشت : با توجه به بخشنامه اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی بر مخالفت دولت با هر گونه افزایش قیمت ، شورای رقابت در جلسه روز گذشته با هر گونه افزایش قیمت خودرو مخالفت نمود بنابراین خودروسازان به هیچ وجه حق افزایش قیمت خودرو را نداشته و هر گونه افزایش قیمت خودرو خلاف قانون است.

وی تصریح کرد : دولت در بخش نامه اخیر خود اعلام کرده که با توجه به تفاهمات صورت گرفته و کاهش متناسب نرخ تورم و نرخ ارز و کاهش احتمالی سود بانکی قیمت خودرو به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت.

وی همچنین با اشاره به افزایش یک درصدی قیمت خودرو تاکید کرد : با توجه به این موافقت نامه صورت گرفته خودروسازان صرفا مجوزافزایش یک درصدی قیمت ها را بر مبنای نرخ مالیات بر ارزش افزوده را دارند و به غیر از این رقم اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی را تا بررسی و نهایی شدن در شورای رقابت را ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه به درخواست خودروسازان مبنی بر افزایش قیمت خودرو اشاره کرد و گفت : در خواست خودروسازان مبنی بر افزایش قیمت خودرو در جلسات بعدی شورای رقابت مورد بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت .

مددی تاکید کرد : در این درخواست خودروسازان با توجه به وضعیت بازار ، نرخ تورم و قیمت قطعات خواستار افزایش قیمت خودرو در سال جاری شدند که این موضوع در دستور جلسات بعدی شورای رقابت قرار خواهد گرفت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.