آخرین اخبار

در قیمت گذاری خودرو انصاف رعایت شود/ افزایش قیمت امری منطقی است

دبیر انجمن خودروسازان گفت: از شورای رقابت انتظار داریم همه مسایل را بررسی ‌کند و جانب انصاف را بگیرد ما نیز، تابع قانون و مقررات هستیم. آنها که نمی‌خواهند باعث تعطیلی این صنعت شوند.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، احمد نعمت‌بخش درباره قیمت گذاری خودرو درسال جدید اظهارکرد: هنوز فرمولی برای افزایش قیمت خودرو از سوی شورای رقابت اعلام نشده است. اجازه بدهید پیش‌داوری نکنیم. منتظریم این شورا کار کارشناسی مربوطه را انجام دهد و نظر نهایی را اعلام کند.

دبیر انجمن خودروسازان با تاکید براینکه درخواست افزایش قیمت از سوی خودروسازان منطقی است، گفت: بر همین اساس اسناد و مدارک مستند برای شورای رقابت ارسال شده است که باتوجه به افزایش هزینه های خودروسازان باید قیمت خودرو نیز افزایش یابد.

او درباره اینکه در بازار در ابتدای سال برخی خودروسازان قیمت محصولاتشان را افزایش داده اند، تاکید کرد: که در حال حاضر قیمت تمام کالاها در سال جدید گران شده و دستمزدها نیز 17 درصد افزایش یافته است آنوقت انتظار داریم قیمت خودرو تغییری نکند و ثابت باقی بماند. در این صورت خودروساز چگونه می تواند هزینه ها خود را جبران کند؟

نعمت‌بخش گفت: از شورای رقابت انتظار داریم همه مسایل را بررسی ‌کند و جانب انصاف را بگیرد ما نیز، تابع قانون و مقررات هستیم. آنها که نمی‌خواهند باعث تعطیلی این صنعت شوند.

دبیر انجمن خودروسازان یادآورشد: در اواخر سال گذشته، طی درخواستی از آقای نوبخت، معاون محترم رئيس‌جمهور خواستار لغو انحصاری شدن خودروهای سواری شدیم. اگر انحصاری بودن خودروهای سواری لغو شود، برای تعیین قیمت به شورای رقابت نیازی نیست و قیمت‌گذاری‌ها بر حسب حاشیه بازار صورت می‌گیرد.

او افزود: بعد از آن مردم هم حق انتخاب دارند و به دلخواه می‌توانند از خودروهای داخلی و وارداتی بر اساس نیازشان استفاده کنند. در نهایت کلا بروکراسی این مساله حل می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.